Narin má 47 rokov, pochádza z Thajska a nedávno si musel prvýkrát v živote nájsť právnika. Nič iné mu neostávalo, ak chcel od exmanželky vysúdiť peniaze. Boli spolu 20 rokov, no keď vyhrala v lotérii 12 miliónov bahtov (asi 350-tisíc eur), opustila ho a našla si iného muža. Narin tvrdí, že jeho 43-ročná bývalá žena menom Chaweewan, s ktorou má tri dcéry, využila príležitosť, že pracoval v Južnej Kórei, aby uživil rodinu, a rozišla sa s ním cez telefón bez bližšieho vysvetlenia. Keď sa začiatkom marca 2023 vrátil domov a chcel si s ňou všetko vydiskutovať, zistil, že Chaweewan si už medzitým stihla vziať za muža miestneho policajta.

„Bol som v šoku a nevedel som, čo robiť,“ uviedol Narin v jednom z rozhovorov. „Zažívam veľké sklamanie. Boli sme spolu 20 rokov, vychovávali tri deti a ona sa so mnou rozíde cez telefón. Na účte mám len 60-tisíc bahtov (asi 1600 eur), takmer všetky peniaze, čo som zarobil, som posielal jej. Preto som sa obrátil na súd.“

O tom, že Chaweewan vyhrala v lotérii, as dozvedel od dcér. Nanešťastie nemajú sobášny list, brali sa len neoficiálne, no Narinov právnik tvrdí, že napriek tomu má jeho klient nárok na polovicu výhry. Príbuzní a známi totiž môžu potvrdiť, že Narin a Chaweewan spolu dlhé roky žili.

Chaweewan naopak podala žiadosť na exmanžela, ktorý sa podľa nej chce len dostať k peniazom a klame. Uviedla, že to on sa rozišiel s ňou, a to už pred rokmi, a teraz chce len zneužiť fakt, že vyhrala v lotérii. Všetci susedia podľa nej o rozchode vedia a môžu to dosvedčiť na súde.

Niet divu, že takýto zamotaný prípad priťahuje v Thajsku množstvo pozornosti. Polícia ho vyšetruje a úrady rozhodnú, či je mužova žaloba opodstatnená a má sa ňou zaoberať súd. Sme naozaj zvedaví, ako to celé dopadne.