MENU
Menu
Lotéria.

Štýl Výhra v lotérii ich zničila: Štastlivci, ktorí s miliónmi skončili na dne

Keď sa človek náhle dostane k miliónom, zmení sa mu celý život. Nie vždy ale k lepšiemu. V nasledujúcich prípadoch naozaj platilo, že za peniaze si šťastie nekúpite.

William Post
V roku 1988 vyhral v Pennsylvánskej lotérii 16,2 milióna dolárov. O rok neskôr mal dlhy za milión. Ako je to možné? O tretinu výhry ho najprv obrala prostredníctvom výhry v súdnom konaní expriateľka. Williamovho brata pre zmenu zatkli, lebo si objednal nájomnú vraždu. Ako ste asi správne odhadli, chcel nechať zavraždiť práve Williama a zdediť jeho peniaze. William niekoľkokrát neúspešne investoval a kupoval si luxusné veci. Napokon sa ohromne zadlžil, dlžoby sa mu však podarilo vyplatiť a vrátila sa mu aj malá časť investícií. Žil z 540 dolárov mesačne až do svojej smrti v roku 2006.

Sharon Tirabassi
V roku 2004 vyhrala táto slobodná matka z Kanady v prepočte 8,6 milióna eur. Dovtedy žila zo sociálnych dávok, no zrazu si začala užívať. Drahé domy a byty, oblečenie od luxusných značiek, dovolenky, párty, pôžičky priateľom a dary rodinným príslušníkom spôsobili, že ani nie o desať rokov neskôr bola na mizine. Musela sa vrátiť do práce, dochádza autobusom a žije v podnájme. Našťastie mala aspoň toľko rozumu, že niečo odložila deťom na termínované účty. Peniaze si budú môcť vybrať, keď oslávia 26. narodeniny.

Lara a Roger Griffithovci
Predtým, ako títo manželia z Anglicka vyhrali v prepočte 2,4 milióna eur, sa vraj takmer vôbec nehádali. Potom si kúpili luxusný dom a Porsche a začali chodiť na výlety do Dubaja, Monaka či New Yorku. Akosi však zabudli dom poriadne poistiť. V roku 2010 im vyhorel a do opráv investovali nemalé sumy. Keď sa po siedmich mesiacoch nasťahovali do zrekonštruovanej nehnuteľnosti, Roger sadol do Porsche a opustil manželku. Stalo sa tak potom, ako ho Lara prostredníctvom odhalenia jeho súkromných e-mailov obvinila z nevery. Ich 14-ročné manželstvo skončilo rozvodom.

Evelyn Adams
Navzdory pravdepodobnosti vyhrala v lotérii dvakrát: v roku 1985 aj 1986. Dohromady išlo o 5,4 milióna dolárov. Všetky peniaze však prehrala v kasínach v Atlantic City. V roku 2012 už nemala ani cent a jej ďalší osud nie je známy.

Gerald Muswagon
V roku 1998 vyhral desať miliónov dolárov v kanadskej lotérii Super 7. Slávu, ktorú mu to prinieslo, neustál. Sebe a kamarátom kúpil niekoľko nových áut. Zaobstaral si dom, z ktorého sa stalo miesto nekončiacich párty. Investoval do drevárskeho priemyslu a práve vďaka tomu prišiel prakticky o všetko. Netrvalo dlho a aby mal aspoň na jedlo, musel sa zamestnať ako v sťahovacej firme. Napokon sa v roku 2005 obesil v garáži rodičov.