MENU
Menu

Štýl Vlastné iglu: Postaviť si ho môžete aj v slnečnom lete

Čo by človek dal v tomto horúcom letnom počasí za eskimácke obydlie? Pravdou však je, že iglu nie je len záležitosť krutých zimných krajín, ale plne uspokojivý relax, pohodu a bývanie poskytne aj v našich zemepisných šírkach. Príbytok inšpirovaný skutočným iglu s dokonalým dizajnom môže zdobiť aj vašu záhradu, či terasu.

Vlastné iglu: Postaviť si ho môžete aj v slnečnom lete
Glamping je cesta
Aj vy ste milovníkom prírody, krásnych scenérií, stromov, kríkov a lúk, ale vadí vám, že okolo vás čoskoro začne lietať hmyz, môže sa do vás zahryznúť kliešť a hrozí riziko, že do nitky premoknete? To všetko vyháňa milovníkov prírody z lesa a tak sa mileniáli, ktorí nechcú stratiť kontakt s prírodou, ale ani vlastné pohodlie, prišli s glampingom.

FOTO: Ako vyzerali rímske stavby v čase najväčšej slávy? Pozrite sa

Nejde o žiadny hazard, ale stávku na istotu, čo znamená ocitnúť sa v prírode bez straty domácej pohody. A presne s týmto účelom bolo zostrojené iglu, ktoré takúto pohodu ponúka na počkanie.

Absolútne ekologický
Iglu sa dá okrem snehu spraviť aj z plastu, ale to by už nebola hipsterská záležitosť, a tak je toto iglu vyrobené z úplne recyklovateľných materiálov a jeho jedinečný transparentný dizajn vám umožní relaxovať pri pohľade na oblohu počas dňa aj noci. Výhodou je aj dostatok priestoru, takže si túto pohodu môžete vychutnať s priateľmi.

FOTO: Keď sa porno spojí s architektúrou, vzniknú famózne zábery

Vďaka priesvitným stenám a pevnej konštrukcii je možné sa pozerať na okolie lepšie ako z klasického iglu zo snehu. Výhodou je, že v prípade tepla si môžete otvoriť vetranie, alebo priestor vybaviť klimatizáciou. Užívať si takto môžete na záhrade v daždi, alebo si spraviť relaxačný kútik v prírode.

Najdlhšie mólo na svete: Ľudia si na ňom musia brať taxíky

Nové bývanie v prírode za pár dolárov
Cena tohto iglu presahuje tisíc eur, ale výrobca garantuje, že minimálne dva roky bude slúžiť ako nové a to aj napriek tomu, že je z recyklovaných materiálov. Preto ak hľadáte eskimácky únik od reality, alebo snívate o relaxe v prírode bez toho, aby ste sa museli oháňať kvôli chrústom a hmyzu, je to príjemný priestor na trávenie voľného času.

DISKUSIA
3.7. 2019 17:00
Diskusia