Urobte to VY
Základom je, aby ste sa nezbavovali zodpovednosti a nezačali s taktikami, kvôli ktorým vás nechá ona. Manipulovanie môže zbytočne zhoršiť váš vzťah i očakávaný rozchod, preto ak to chcete ukončiť, chopte sa toho a spravte to vy.

Nezmiznite len tak
Najhoršou vecou, akú môžu muži urobiť, je zrazu zmiznúť z jej života. Prestanú volať, písať aj dvíhať telefón a jednoducho sa vyparia. Buďte lepším ako títo "duchovia" a ukážte, že máte mužskú hrdosť. Stretnite sa a vybavte rozchod osobne.

Buďte úprimný
Podľa odborníkov, ktorí sa venujú partnerským vzťahom, je najlepšou cestou úprimnosť. Netreba vymýšľať, že máte teraz veľa práce, že sa chcete sústrediť na niečo iné, že sa necítite na vážny vzťah. Povedzte jej to tak, ako to naozaj je - samozrejme, elegantne a bez zbytočných detailov, ktoré by mohli zabolieť. Väčšina žien po prvotnom šoku otvorenosť naozaj ocení.

Nacvičte si to
Ak sa obávate, ako to povedať a či sa zbytočne nezamotáte, proste si to nacvičte. Nič trápne na tom nie je, budete mať aspoň istotu, že poviete všetko, čo máte na srdci. Nebudete si dodatočne vyčítať, že ste to mohli radšej vysvetliť tak alebo onak, prípadne ešte čosi dodať. Doma sa pripravte a hneď to pôjde o čosi ľahšie.

Pozitívne naladenie
Myslite na to, aby sa váš rozchod niesol v pozitívnom ladení - ak sa to teda dá. Z ničoho ju neobviňujte, neútočte na seba, nerobte z toho drámu. Snažte sa do svojich slov vložiť pomyselné poďakovanie za váš vzťah, zhodnoťte, čo vám priniesol a v čom vás zlepšil. Ak sa pripravíte, rozchod môže mať skutočne pozitívny náboj a potom bude aj lepšie prijatý.

Sústreďte sa
Samozrejme, aj napriek príprave, tréningu a možno aj viacerým skúsenostiam, to môže vypáliť úplne inak. Vždy sú tu dve strany a veľa závisí od partnerkinej reakcie. Napriek všetkému sa snažte sústrediť a aj keď sa začnú vyťahovať iné témy, sledujte svoj cieľ. Viete, kam chcete dospieť, takže sa toho držte.

Kašlite na sex
Môže sa to aj zvrtnúť aj tak, že sa na rozlúčku či obmäkčenie vášho rozhodnutia bude núkať sex. Dobre si však premyslite, či vám chvíľa vzrušenia stojí za to, aby ste pokazili všetko, kvôli čomu ste sa stretli. Sex býva fajn, ale pri rozchode vie veci poriadne zamotať. Odporúčame ho vynechať a radšej sa rozlúčiť menej vášnivo.