MENU
Menu

Štýl VIDEO: Najekologickejší umelec žije na ulici, nik nevie, aké je jeho meno

Bezdomovec z indického štátu Kerala trávi väčšinu svojho času zdobením stien. Nie je to žiadny vandal, ale skutočne ekologický umelec, ktorý využíva len listy, blato, uhlie a prírodné farbivá.

VIDEO: Najekologickejší umelec žije na ulici, nik nevie, aké je jeho meno
Všetci ho poznajú pod menom Raju, no nie je to jeho pravé meno. Vzhľadom na špinavé oblečenie a neupravený vzhľad sa dá konštatovať, že je jedným z mnohým obyvateľov ulíc v meste Kollam. Od ostatných bezdomovcov sa však odlišuje mimoriadnym umeleckým talentom. Už najmenej osem rokov udivuje ľudí svojimi nástennými „maľbami".

FOTO: Umelec zachytil temnú atmosféru Londýna, nevyhol sa kritike

Zdá sa, že nik nevie, odkiaľ Raju pochádza ani dôvod, prečo skončil na ulici. Len on sám tuší, prečo vytvára úžasné maľby, a kedykoľvek začne tvoriť, zbehnú sa okolo neho davy ľudí. Majú na to dobrý dôvod. Aj napriek tomu, že Raju má chudobný arzenál umeleckých potrieb, dokáže divy.

FOTO: Vyrába sochy z hodinových súčiastok, jej diela vás nadchnú

Proces, akým tvorí, vyzerá na prvý pohľad jednoducho. Najprv vytrhne zo zeme pár rastlín a začne ich trieť o betónový múr, čím dosiahne viaceré odtiene zelenej. Pre čiernu a hnedú používa blato a uhlie. So sebou nosí vrecko prírodných farbív, aby mohol maľovať žltou a modrou. No a pri tom ho natáčajú desiatky osôb.

FOTO: Umenie kamufláže: V prvej svetovej vojne sa vyrábali falošné stromy

Na Youtube je viacero videní, ťažko sa z nich ale dozvedieť o umelcovi čosi bližšie. Niektorí tvrdia, že je mentálne zaostalý, alebo že trpí nejakou formou autizmu. Zrejme ide o študovaného umelca, ktorý sa nešťastnou náhodou dostal na ulicu a už z nej nedokázal odísť.

FOTO: Umelec prerába graffiti, vandalizmus nikdy nebol krajší

Video, ktoré zachytáva jeho tvorbu, nájdete pod článkom.

DISKUSIA
15.6. 2019 20:00
Diskusia