MENU
Menu

Štýl VIDEO: Dom, z ktorého rastie obrovský 150-ročný strom

Keď sa rodina Kesharwaniovcov s indického mesta Jabalapur príliš rozrástla, uvedomila si, že bude potrebovať väčší dom. Ako však pristavať, keď na už aj tak dosť malom pozemku rástol veľký figovník? Riešenie bolo priam šalamúnske. Štvorpodlažný dom vybudovali v harmónii so stromom.

VIDEO: Dom, z ktorého rastie obrovský 150-ročný strom
Písal sa rok 1994, keď v Jabalapure začal vznikať dom, ktorý sa neskôr stal jednou z najväčších mestských atrakcií. Z okien, dverí i strechy vyrastajú hrubé konáre figovníka a vytvárajú doslova umelecké, i keď svojím spôsobom strašidelné dielo. Strom akoby ožil a zmocnil sa celej stavby.

Pár, ktorý vysadil les. Dvojica vrátila život stovkám hektárov pôdy

Dom postavili rodičia Yogesha Kasharwaniho. Ten tvrdí, že strom má asi 150 rokov a stále je zdravý. Každoročne má nové listy aj plody, ktoré sú obľúbenou pochúťkou celej rodiny. Stačí si len zvyknúť na to, že figovník je súčasťou domu.

VIDEO: Bizarná atrakcia: V dedine majú strom, z ktorého vyviera voda

„Milujeme prírodu a môj otec nedal na strom dopustiť," vraví Yogesh. „Vždy tvrdil, že je ľahké figovník zrezať, ale ťažké ho udržať pri živote."

V Indii sa figovníku hovorí „peepal" a považuje sa za posvätný. Vyrúbanie takéhoto stromu nemá ďaleko k rúhaniu, keďže hinduisti veria, že v korune obrovského figovníka sídli 350 miliónov bohov.

Nádherný gigant: Viete, kde rastie obrovský dažďový strom?

Kesharwaniovci hovoria, že strom nielenže znižuje teplotu v dome, ale je praktický aj z náboženského hľadiska. Členovia rodiny totiž nemusia chodiť do chrámov, keďže aj figovník sa považuje za sväté miesto.

Video z interiéru nájdete pod článkom.

DISKUSIA
7.7. 2019 0:00
Diskusia