Na dovolenke si chce každý oddýchnuť a užívať si. Nezáleží na tom, či sa idete vyvaliť na pláž alebo spoznávať krásy sveta, v oboch prípadoch treba byť pri cestovaní obozretný, aby sa vaša dovolenka nezmenila na nočnú moru. Pozrite sa na praktické tipy, ktoré vám môžu zachrániť krk na dovolenke.

Užitočné cestovateľské tipy: Môžu vám zachrániť krk na dovolenke
Myslite na nepredvídateľné
Je dobré mať fotokópie dokladov, záložné platobné karty, zoznam telefónnych čísel na príbuzných, náhradnú batériu do fotoaparátu a jednoducho všetko potrebné, aby ste dokázali prežiť aj nepríjemnú situáciu, kedy by ste niečo stratili, okradli by vás, alebo by sa vám pokazil mobil. Tieto zálohy majte uschované na inom mieste, než hlavné predmety.

Naučte sa pár slov v miestnom jazyku
Nemusíte sa pol roka pred dovolenkou učiť gramatiku, ale je dobré navštíviť krajinu s tým, že budete ovládať pár základných slov a fráz. Miestni obyvatelia po celom svete vedia oceniť, ak si turisti dajú námahu a naučia sa aspoň pozdraviť a poďakovať v ich jazyku.

FOTO: Dobrý účes spraví veľa aj u mužov

Nepožičiavajte si skúter, či motorku
Je lákavé požičať si na dovolenke motorku alebo skúter, ale veľmi jednoducho sa vám môže stať, že vám prenajmú pokazeného alebo kradnutého dvojkolesového tátoša, prípadne, že motorku alebo skúter vám ukradnú samotní prenajímatelia a vy budete musieť za to zaplatiť.

Majte tajnú skrýšu
Vymyslite si tajné miesto, kde budete mať ukryté peniaze, či platobnú kartu. Oceníte to, keď to budete najmenej očakávať.

FOTO: Ďalší bizarný ošiaľ: Ženy sa premieňajú na bábiky

Vyberte si let bez turbulencií
Ak ťažšie znášate lietanie a turbulencie vám naháňajú hrôzu, vyberte si ranný let. Dôvod, prečo ranné lety zvyknú bývať s minimom turbulencií je ten, že väčšina búrok, ktoré spôsobujú turbulencie, vznikajú až poobede alebo večer.

Vezmite si redukciu
Dnes už každý cestuje s množstvom elektronických zariadení, ale môže sa vám ľahko stať, že koncovka nebude sedieť do elektrickej zásuvky vo vašej dovolenkovej destinácii. Najmä ak idete mimo populárnych turistických lokalít, by ste si mali vziať so sebou redukciu už z domu, aby ste sa vyhli trampotám.