MENU
Menu

Štýl Unikátne zbierky športových fanúšikov majú hodnotu v miliónoch

Dresy, loptičky, rukavice, trofeje a kartičky sú iba zlomkom športových predmetov, ktoré zbierajú zanietení športoví fanúšikovia. K zberateľom však nepatria iba fanúšikovia, ale aj samotní športovci. Pozrite sa, kto sa pýši najrozsiahlejšími zbierkami.

Unikátne zbierky športových fanúšikov majú hodnotu v miliónoch
Miliónový Gretzky
Shawn Chaulk sa celý život venuje zbieraniu dresov a iných pamätných predmetov súvisiacich s hokejistom Waynom Gretzkym. V roku 2013 dal do predaja časť svojej kolekcie v podobe dresov, hokejok a ďalších predmetov, ktoré Wayne Gretzky použil v hre, a dostal za ne státisíce dolárov. V roku 2017 vypukol v jeho domácnosti požiar, ale Chaulkovi sa podarilo pred odchodom z horiaceho domu vziať najcennejšie dresy. Pred požiarom bolo známe, že jeho zbierka mala hodnotu v miliónoch eur.

Legenda s legendárnou zbierkou

Futbalista Pelé mal vo svojom vlastníctve najväčšiu zbierku medailí, trofejí a iných cenných futbalových predmetov, ktoré počas svojej kariéry získal. Keďže máloktorému fanúšikovi sa môže podariť vyzbierať trofeje a artefakty takého významu, patrila jeho zbierka k najväčším na svete. Pred pár rokmi sa však Pelé rozhodol dať svoju rozsiahlu súkromnú zbierku do aukcie a dostal za ňu štyri milióny eur.

Poznávacie znamenia amerických turistov v Európe

Pocta športovcom za milióny
Podnikateľ Joel Platt patrí k najvášnivým zberateľom baseballových predmetov. Otvoril si múzeum s názvom Sports Immortals, ktoré je venované športovým legendám. Jeho zbierka obsahuje približne milión predmetov a má hodnotu cez 200 miliónov eur.

Prekvapivé dedičstvo po dedkovi
Američan Karl Kissner našiel pri upratovaní rodinného domu v Ohio škatuľu so 700 baseballovými kartičkami, ktoré pravdepodobne patrili jeho dedkovi. Ukázalo sa, že kartičky majú hodnotu okolo 2,5 milióna eur. Celkom pekné a nečakané dedičstvo, čo poviete?

DISKUSIA
14.7. 2018 20:00
Diskusia