MENU
Menu

Štýl “Ukradnutý” Oktoberfest: Kde všade možno zažiť parádnu atmosféru?

Keď sa povie Oktoberfest, nadšencom okamžite napadne nemecký Mníchov. Pôvodné oslavy plné piva a jedla sa konajú práve tu, ale ostatné svetové mestá nezaháľajú a slávia tiež.

Niekoľkodňové podujatie, na ktorom sa dole hrdlom spláchnu milióny litrov zlatého moku, sa vďaka svojej popularite poriadne rozšírilo. Koná sa po celom svete, a dokonca aj tam, kde by ste to možno nečakali.

“Ukradnutý” Oktoberfest: Kde všade možno zažiť parádnu atmosféru?
Santa Catarina, Brazília: Tušili ste, že druhý najväčší Oktoberfest sa koná v Brazílii? Táto krajina toho s Nemeckom naoko nemá veľa spoločného, ale oslavy s pivom v ruke veru áno.

Viedeň, Rakúsko: Neďaleko nášho Slovenska sa koná rakúsky Okroberfest. Je situovaný priamo do hlavného mesta a samozrejme, k domácemu pivu nechýba pravý wiener schnitzel. K tomu množstvo živej hudby a o dobrú zábavu je postarané.

Zaujímavosti z dejín piva: Viete, kto vymyslel tekutý chlieb?

Madrid, Španielsko: U horkokrvných Španielov sa takisto uchytila oslava Oktoberfestu. V tejto krajine počas vybraných dní ponúkajú všetko bavorské - od piva, jedla i pochúťok, ako sú napríklad tradičné nemecké praclíky.

Kitchener-Waterloo, Kanada: Tieto dve mestá v Kanade sú označované ako twin cities, teda dvojičkové mestá, a sláva im stúpla aj vďaka Oktoberfestu. Pije sa, hoduje a spieva niekoľko dní vkuse.

Pivná potopa: Keď zlatistý mok zabíjal ľudí

Paríž, Marseille, Francúzsko: Aj v krajine fajnovej kuchyne, vo Francúzsku, si radi doprajú niečo z bavorskej kultúry. Na chvíľu dajú bokom všetko domáce a októbrové dni slávia nemeckým pivom, klobásami a dokonca aj ich hudbou. Aby bolo všetko autentické, nechýbajú ani kostýmy.

Cincinnati, USA: V Amerike sa najväčšie oslavy Oktoberfestu konajú v meste Cincinnaty, teda v štáte Ohio. Prichádza okolo milión a pol návštevníkov a vďaka nim množstvo piva či klobásiek nemá konca kraja.

Najdrahšie pivá sveta: mohli by ste si ich dovoliť?

Canberra, Austrália: Ak pricestujete k protinožcom v októbri, môžete si byť istý, že vás neminie Oktoberfest. Austrálčania sú známi, že milujú zábavu, a tak si navleču bavorské kostýmy a pijú, jedia, tancujú i spievajú.

Hongkong, Čína: Prekvapivo sa Oktoberfest oslavuje aj v Číne. V Hongkongu sa na tejto akci premelie okolo 1500 ľudí, aby ochutnali, čo ponúka Bavorsko. Pitie a jedlo sa ponúka v hoteli zvanom Marco Polo, a tak sa aj oslavy nazývajú Marco Polo German Bierfest.

Londýn, Veľká Británia: Samozrejme, že svetoznáme oslavy Oktoberfestu nemôžu chýbať ani vo Veľkej Británii. Tamojší obyvatelia milujú dobrú zábavu, a tak je podujatie rozhodené hneď na viacero miest. V Londýne slávia s pivom v ruke na troch miestach a to posledné končí až v polovici novembra.

DISKUSIA
15.10. 2019 19:00
Diskusia