MENU
Menu

Štýl Uhádnete, aký nápoj je na fotke? Odpoveď vás zrejme prekvapí

Ak ste milovníkom čiernej kávy, New York bude vaším zasľúbeným mestom. Práve tu totiž nájdete tú najčernejšiu kávu, akú si viete predstaviť. Volá sa Matte Black Latte a podávajú ju jedine v kaviarni Round K. Ako s úsmevom hovorí majiteľ podniku: „Tá káva je čierna koa moja duša."

Uhádnete, aký nápoj je na fotke? Odpoveď vás zrejme prekvapí
Keď si v kaviarni pýtate čiernu kávu, zrejme tým myslíte nápoj bez smotany, mlieka a cukru. Majiteľ Round K Ockhyeon Byeon však zobral tento pojem oveľa doslovnejšie. Preňho bola čierna káva vždy vlastne len tmavohnedá a rozhodol sa, že urobí tento populárny a obľúbený nápoj skutočne čierny.

Záhada objasnená: Prečo po káve musíte na veľkú?

Najprv používal viacero druhov aktívneho uhlia, navlas rovnakého, aké sa podáva pacientom so žalúdočnými problémami. Napokon však zakotvil pri kokosovom popole, ktorý dáva nápoju nielen charakteristickú čiernu farbu, ale aj orieškovú príchuť. Vyrába sa spaľovaním škrupín z mladých kokosov.

Divoké veci, ktoré dokáže s telom spraviť káva

Round K sa nachádza v newyorskej štvrti East Side a tú najčernejšiu kávu na svete tu predávajú už od roku 2017. Spočiatku sa farby nápoja mnohí báli, ale postupne sa stal jednou z najobľúbenejších položiek v tamojšom menu. Byeon dokonca prezradil aj recept: „90 percent nápoja tvorí kakao. Potom pridáme dvojité espresso, kokosový popol, mandľové mlieko a trochu ľadu. To všetko doplníme čiernou smotanou, ktorú vyrábame taktiež z kokosového popola, marcipánu a kokosovej smotany."

„Zákazníkov, najmä tých nových, vždy šokuje, že nápoj je skutočne čierny," smeje sa Byeon. „Nik to nečaká, bežné latte máva rôzne odtiene hnedej, nikdy nie je čierne. Ako druhá ich prekvapí chuť, keďže tento nápoj je pomerne sladký a chutí ako dezert. Takmer vždy sa pýtajú, ako ho vyrábame."

Najsilnejšia káva sveta: slabších jedincov môže zabiť

Rovnako ako iné úspešné produkty, aj tento sa dočkal mnohých napodobenín. Originál však ponúkajú zákazníkom len v Round K a stojí v prepočte šesť eur.

Autor: Liam
Foto: Round K

DISKUSIA
30.11. 2019 18:00
Diskusia