Miláčik fast foodu

Sonnie žil typickým životným štýlom priemerného mladého človeka. Predtým, ako začal so svojou premenou, jeho denné jedlo pozostávalo z latte a pečiva na raňajky, nejakého vysokokalorického a sacharidového jedla na obed – a aby toho nebolo málo, na večeru sa dotláčal ponukou z rýchleho občerstvenia. A to sa odrazilo na jeho vzhľade aj poklese životnej energie.

Prihlásil sa na premenu

Keď mu začal dochádzať dych na bežnej ceste do práce a veci si nekupoval nie preto, že vyšli z módy, ale preto, že mu boli malé, rozhodol sa pre radikálnu zmenu. Aby na to nebol sám, prihlásil sa na premenu v posilňovni, ktorá mu pomohla začať na ceste k lepším rozhodnutiam a telu, po ktorom vždy túžil.

Kľúčom k postave bol HIIT, sila a vytrvalosť

Celá premena bucľatého mladíka na novodobého Herkulesa zabrala tri týždne. Nechýbali povestné krv, po ta slzy. Každý týždeň absolvoval tri osobné tréningy týždenne, pričom hlavnou myšlienkou bolo zachovať čo najväčší svalový rast a súčasne čo najrýchlejšie eliminovať tuk.  Tréningy celého tela  doplnil 30-minútovým bicyklovaním alebo 30-minútovými rýchlymi prechádzkami.

Ku koncu svojej premeny sa Yousefzadeh-Bindra rozhodol pritvrdiť na pálení tukov a do svojej rutiny, začlenil HIIT tréning, aby mu pomohol ešte viac vyrysovať telo a brušné svaly. „Spočiatku bol príchod do posilňovne fuška, ale potom sa z toho stal životný štýl,“ hovorí.

Diétou vypálil tuk

Počas svojej premeny nahradil všetky zlé potraviny, ktoré tvorili jeho starú stravu, potravinami s vysokým obsahom bielkovín a nízkym obsahom kalórií, ktoré pomohli podporiť základné funkcie jeho tela. Na raňajky často pil proteínový kokteil, odvrátil sa od pečiva s vysokým obsahom sacharidov. Potom si na obed a večeru zahryzol do jedného zo svojich pripravených jedál, ktoré obsahovalo tú správnu zmes bielkovín, tukov a sacharidov.

Viac svalov aj energie

Mladý Angličan sa opäť cíti sám sebou Schudol takmer 30 kíl za niečo vyše 3 mesiacov a zmena prišla na všetkých frontoch. Prirodzene okrem cvičenia pridal aj správnu stravu. Vďaka tomu má jeho telo aj viac energie. "Teraz, keď je moja strava lepšia a som fit, cítim sa omnoho lepšie. Mám lepšiu koncentráciu a pracujem efektívnejšie. Dá sa povedať, že práca, ktorú robím, je stále lepšia a lepšia a mimo práce mám viac energie a s radosťou zvládam viac,“ hovorí. Cítim sa sviežejšie a mladšie," dodal. A pritom stačilo len zmeniť samého seba.