MENU
Menu

Štýl Tenisky so svätenou vodou: Bizarná obuv sa vypredala rýchlosťou blesku

Za tenisky sú ľudia v dnešnej dobe ochotní utratiť šialené sumy. A čím bizarnejšia obuv, tým rýchlejšie sa vypredá. Dôkazom sú aj tenisky Nike Air Max 97 s priesvitnou podrážkou, v ktorej je napustená svätená voda. Pár stál 1500 dolárov a všetky kusy sa vypredali za pár minút.

Tenisky so svätenou vodou: Bizarná obuv sa vypredala rýchlosťou blesku
Oficiálne dostali názov MSCHF x INRI Jesus Shoes. Sú bielej farby a v podrážkach majú šesť centilitrov vody z rieky Jordán, ktorú mal posvätiť kňaz. Tenisky síce vyrobila firma Nike, ale s ich úpravou nechce mať nič spoločné. O tú sa postarala spoločnosť MSCHF, ktorá tak chcela vytvoriť paralelu s Ježišovým chodením po vode. Na náboženstve tak už očividne vedia zarobiť aj módne firmy.

Päť praktických rád, aby vám v zime nesmrdeli nohy

Svätená voda má modrú farbu, okrem nej sú však na teniskách aj iné kresťanské symboly. Napríklad odkaz na biblický verš v podobe skratky MT 14:25, ktorý odkazuje na pasáž z Nového zákona, kde Ježiš chodí po vode (Nad ránom sa, kráčajúc po mori, blížil k nim Ježiš.) Tiež by ste tu našli červenú bodku symbolizujúci Ježišovu krv, krucifix pripevnený k šnúrkam a nechýbajú ani vložky s vôňou kadidla.

Tenisky so svätenou vodou: Bizarná obuv sa vypredala rýchlosťou blesku
Aj vám sa to zdá bizarné? Firma však tenisky podľa slov svojho obchodného riaditeľa Daniela Greenberga nemyslela vážne. Chcela len upozorniť na to, akou absurdnou sa v posledných rokoch stala takzvaná „kolaboratívna kultúra". Tá dokáže za účelom zisku spojiť aj spoločnosti, ktoré nemajú prakticky nič spoločné. „Zamysleli sme sa, ako by asi vyzerala spolupráca medzi nami a Ježišom," uviedol Greenberg v jednom z rozhovorov. „Som Žid a jediné, čo o Ježišovi viem, je to, že chodil po vode. A tak sme to zakomponovali do tenisiek."

VIDEO: Nový druh turistiky? Mladík chcel zdolať kopec v lodičkách s opätkom

Bizarná povaha obuvi však nezabránila ľuďom, aby si tenisky kupovali. Doslova sa po nich zaprášilo, už onedlho sa však dva tucty párov ocitli na stránke StockX, kde sa predáva rôzne zberateľské oblečenie. A hoci sa pôvodne predávali po necelých 1500 dolárov, na StockX stoja už vyše troch tisíc. Aspoň vidno, do čoho sa oplatí investovať.

DISKUSIA
25.10. 2019 0:00
Diskusia