V Japonsku popri automatoch na hypodermické ihly, horoskopy či omšové sviečky nájdete aj tie s použitými nohavičkami. Dlhé roky sa viedla na internete polemika, ći nejde len o mýtus. Avšak podľa stránky Snopes.com sú informácie o automatoch s použitou dievčenskou bielizňou založené na pravde!

Šokujúce! Japonci majú automaty na špinavé nohavičky

Použité nohavičky nie sú len nejakou náhodnou bizarnosťou na predaj. Táto komodita predstavuje pre určitú skupinu mužov čosi ako relikviu. Nohavičky sú „ z druhej ruky“ a patria študentkám, ktoré si ich predajom môžu slušne privyrobiť, čím nepriamo uspokoja chúťky pár úchylákov.

Bura-sera je, špecificky v Japonsku rozšírená, erotická fascinácia mladosťou. V tamojšom význame sa však za mladé nepovažujú ženy po dvadsiatke, ale sotva dospelé stredoškoláčky. Vďaka obrovskej popularite bura-sery prekvitá predaj všetkého, čo  mladosťou súvisí a čo by mohlo byť fetišistickým objektom. Platí to nielen o magazínoch či DVD filmoch s danou tematikou, ale aj o „suveníroch“ typu školská uniforma. Použité nohavičky patria do tejto kategórie tiež.

Prvýkrát sa bizarné automaty údajne objavili v uliciach Japonska pred osemnástimi rokmi. Samozrejme, okamžite to vyvolalo značnú vlnu pobúrenia. Avšak práve vtedy sa objavil závažný legislatívny problém. Automaty bolo ťažké odstrániť zákonnou cestou, keďže proti ich fungovaniu prakticky žiadne právne usmernenie neexistovalo. Hoci každý predajca automatov musí mať na tovar udelenú licenciu, použité nohavičky akosi nebolo možné zaradiť do žiadnej z existujúcich kategórií tovaru – nikto totiž nerátal s možnosťou, že by vôbec niekomu napadlo predávať ich!

Napokon sa podarilo háklivý problém vyriešiť vskutku netradičnou cestou. Predajcov automatov obvinili z porušenia licencie na predaj starožitností. Keďže šlo o POUŽITÉ nohavičky, museli mať obchodníci povolenie mesta, že môžu predávať starožitnosti. A pretože nik z nich povolenie nedostal, automaty boli považované za nelegálne.

Od kurióznej aférky s fetišistickými automatmi už prešiel nejaký ten rôčik či dva, ale ako uvádza stránka Snopes.com, americkí turisti v Japonsku do dnešného dňa podávajú správy (a dôkazové fotografie!) inkriminovaných automatov...

Otvorte si galériu a presvedčíte sa, že v Japonsku je možné dostať z automatu prakticky čokoľvek.