MENU
Menu

Štýl Skutoční morskí Votrelci: Vyzerajú desivo, ale chutia výborne

Japonské more Ariake je naozaj malé, má rozlohu len 1700 kilometrov štvorcových a maximálnu hĺbku iba 50 metrov. Nik by asi nečakal, že práve tu nájde tvora, ktorý vyzerá ako mimozemšťan z filmu Votrelec. A predsa je to pravda. Živočícha, ktorý odpudzuje výzorom, ale zato láka chuťou, v Japonsku volajú „Warasubo".

Skutoční morskí Votrelci: Vyzerajú desivo, ale chutia výborne
Švajčiarsky maliar Hans Rudolph Giger bol bezpochyby génius. Jeho Xenomorph, teda mimozemský tvor, ktorý sa objavil vo filmovej sérii Votrelec, je dnes celosvetovo známy. Najmä jeho druhé ústa sú dnes doslova ikonou, a práve tie pripomína živočích z mora Ariake.

Najdrahší „vianočný kapor" na svete: Uhádnete, za koľko sa predal?

Warasubo patrí do početnej čeľade rýb známych ako býčkovité. Vyzerá naozaj hrozivo a keď ho Japonci zabijú a nechajú vysušiť, jeho zjav je ešte strašidelnejší. Málokto však vie, že v takejto podobe sa Warasubo používa ako prísada v mnohých japonských jedlách. Tým najznámejším je určite rezancový pokrm s názvom ramen.

FOTO: Ruský rybár sa chváli úlovkami, vyzerajú ako z hororu

Táto ryba je prakticky slepá, má priesvitnú kožu a malé ústa s množstvom zubov. Pre človeka nie je nebezpečná, meria len asi 20 centimetrov, no zato je mimoriadne chutná. Predáva sa buď sušená alebo grilovaná, vcelku i v práškovej forme. A občas aj živá. Mnohí Japonci si nevedia predstaviť šálku horúceho saké bez toho, aby si do nej neprisypali trochu tejto ryby. Tvrdia, že čím viac rýb zjete, tým sa vám zdajú chutnejšie.

Warasubo žije zavŕtaná v bahne a vylieza len počas odlivu. Živí sa všetkým, čo nájde, od ulitníkov cez kraby až po krevety a iné malé ryby. Ľudia ich lovia od mája do októbra.

FOTO:Bizarný erotický kalendár pre rybárov: sexy baby sa fotili s kaprami (18+)

Japonci presne vedia, ako Warasubo využiť na propagáciu krajiny. Do regiónu okolo mora Ariake lákajú turistov okrem iného aj krátkym filmom, v ktorom hrá hlavnú rolu ryba podobajúca sa na Xenomorpha. Nájdete ho pod článkom.

Autor: Noel
Foto: Youtube

DISKUSIA
24.11. 2019 22:00
Diskusia