MENU
Menu

Štýl Šialené ľudské koníčky, ktoré sa stali oficiálnymi športami

Najprv si nájdete obskúrnu zábavku. Ste možno rodine a susedom na smiech. Ale len do chvíle, kým sa z vašej záľuby nestane športová disciplín a vy máte zrazu našliapnuté na titul majstra sveta.

Šialené ľudské koníčky, ktoré sa stali oficiálnymi športami
Futbal v bahne
Futbalové zápasy sa hrajú na dokonale upravených trávnikoch. Teda väčšina. Vo Fínsku majú futbal v bahne, pričom pravidlá sú rovnaké ako pri futbale klasickom. Dostať loptu do brány, avšak rozhodne to nie je tak jednoduché s nohami po kolená v bačorine. Najprv to bola recesia, potom dobrá zábava a dnes je to šampionát, na ktorý sa hlásilo viac ako 300 tímov, aby si zmerali sily v blate.

Najbrutálnejšie bojové športy súčasnosti: Vyskúšať by ste ich nechceli

Hod mobilom
Už vás niekto rozčúlil do takej miery, že ste hodili mobil o stenu? Hádžte do diaľky. Pretože takto môžete aj hlúpe reči šéfa či frajerky premeniť na tréning. Vo Fínsku sa totiž každoročne v meste Savonlinna organizujú majstrovstvá sveta v hode mobilom. Hádzať môžete aj svojim mobilom, ale môžete si vybrať aj z množstva prístrojov, ktoré organizátori zabezpečia na tento účel. Doteraz najdlhší hod, ktorý je zaznamenaný aj v knihe rekordov, má dĺžku 110,42 metra.

Šialené ľudské koníčky, ktoré sa stali oficiálnymi športami
Preskakovanie detí
Nie je to príliš najnebezpečnejší šport, ale povedzme si rovno, skvelá inšpirácia pre oteckov, ktorí sa stretnú na detskom ihrisku. Mesto Castrillo de Murcia v Španielsku, hostí už od 17. storočia disciplínu v ktorej muž oblečený ako diabol skáče cez rady detí. Všetky deti narodené v danom roku sa zhromaždia na ulici a muž cez ne skáče rad za radom. Rizikové? Za 400 rokov, čo šport pestujú, nebolo hlásené žiadne zranenie dieťaťa.

VIDEO: Surová súťaž vo fackovaní: Obor prevalcoval súperov

Nosenie včiel
Športová záľuba sa stáva stále populárnejšia hlavne v Číne. Napríklad Gao Bingguo je aktuálnym majstrom sveta, pretože niesol oblek s viac ako 326-tisíc včelami neuveriteľné dve a pol hodiny. Potom si vybral okolo dvetisíc žihadiel a odišiel domov s medailou.

FOTO: Volejbal je najsexy šport, Jamie vás o tom presvedčí

Zápolenie s dreveným koňom
Ak ste sa radi v detstve hrali s dreveným koníkom, tak nemusíte prestať. Choďte súťažiť do Fínska na preteky drevených koní. Jazdci a jazdkyne vezmú hlavu koňa na tyči a absolvujú prekážkové dráhy aj rôzne ďalšie disciplíny. Nie je to lacný šport. Hoci drevený koník stojí pár eur, sú jazdci, ktorí si ho napríklad vyzdobia diamantmi.

DISKUSIA
15.7. 2019 17:00
Diskusia