MENU
Menu

Štýl Šialené historky, ktoré sprevádzajú slávne horory

Niektoré horory síce majú napísanú strašidelnú poznámku, že sú nakrútené podľa skutočnej udalosti, ale veria tomu asi len vekové kategórie, ktoré na hororoch v kine ešte nemajú čo hľadať. Čoraz viac hororov si však na seba nabalilo zaujímavé historky až po tom, ako sa objavili v kine. A možno je na nich o niečo viac pravdy, ako na vymyslenom scenári.

Šialené historky, ktoré sprevádzajú slávne horory
Halloween
Absolútna hitovka roku 2018. V ňom Michael Myers dostane von z autobusu pri nehode, aby sa vrátil do Haddonfieldu, zabil veľa ľudí a tiež Laurie Strode, ktorá si z domu urobila pevnosť. Pozorný divák si však všimne, že sedí a čaká na odchod autobusu do väzenia s najvyššou bezpečnosťou, ale na rodinnej oslave neskôr začne plakať. Teória fanúšikov hovorí, že nejde o strach, ktorý by jej spôsobil takúto reakciu, ale o vinu. Teória hovorí, že práve Laurie bola zodpovedná za haváriu autobusu. Aby sa mohla Michaleovi postaviť tvárou v tvár. V tomto scenári dostáva príbeh úplne iný rozmer.

FOTO: Rozprávkové princezné z hororu: takto ich nepoznáte

Texaský masaker motorovou pílou
Kultový horor, kto ak nevidel, tak sa nemôže považovať za fanúšika hororov. Možno ste však film celý čas pozerali zle. Ide síce už o starinku, ale môže poskytnúť nový pohľad na celú udalosť. Hlavná postava je založená na skutočnom vrahovi Edovi Geinovi. Lenže tu sa niektorí fanúšikovia pustili do vlastného bádania a prišli s teóriou, že za celým prípadom nemusí byť v podstate muž, ale žena. Vo filme si všimli, ako si postava aplikuje rúž na masku. A toto by muž nerobil, minimálne nie tak profesionálne.

Hororové príbehy majú len dve vety. Vydesia vás?

Dedičstvo
Ide o jeden z nepríjemne mrazivých záznamom o kráľovi démonov menom Paimon. S týmto filmom sa spája mnoho rôznych vysvetlení a jedna z najobľúbenejších je, že film nemá s Paimonom nič spoločné. Teória podporovaná mnohými fanúšikmi hovorí, že k žiadnej z desivých vecí vo filme neprišlo. Dokonca ani k desivej smrti, akou bola tá Charlieho a všetko to bol prejav mentálnych porúch Annie a Petra. Ak sa pozriete na film s touto optikou, dáva úplne iný zmysel.

Hororové fotky,ktoré spôsobujú nočné mory

Tiché miesto
Film ktorý postavil apokalyptické filmy do úplne inej roviny. Svet obsadili príšery, ktoré sú citlivé na hluk a okamžite sa vás zmocnia, len čo zašuchocete novinami. Film sa vyznačuje tichými postavami a krvilačnými príšerami Ako sa tu však príšery objavili? Fanúšikovia našli svoje zdôvodnenie. Niektorí tvrdia, že ide o mimozemšťanov, iní si však myslia, že ide iba o biologické zbrane, ktoré zostali po druhej svetovej vojne.

Autor: Marcos
Foto: Youtube

DISKUSIA
23.11. 2019 18:00
Diskusia