Prípad, ktorý sa stal v čínskej provincii Šan-tung, je skutočne kuriózny. Žena s priezviskom Žhangová podala na súd žiadosť o rozvod pre naozaj neočakávanú príčinu, ktorou bola manželova závislosť na rybárčení. Žena uviedla, že vykonávala všetky domáce práce a starala sa o dve deti, zatiaľ čo jej muž len vysedával na gauči, hľadel do smartfónu a chodil vždy po večeri s kamarátmi na ryby. Na jej žiadosti, aby trávil viac času s rodinou, nereagoval, a tak v rozvode videla jediné možné riešenie.

V rozvodových papieroch sa písalo: „Vstávam každé ráno pred šiestou a pripravím raňajky. Potom vychystám deti do školy a idem do práce. Denne umývam riady, upratujem, vyzdvihujem deti zo školy a pomáham im s úlohami. Som vyčerpaná. Manžel vstáva až potom, ako nachystám raňajky a po práci iba leží na gauči s mobilom v ruke. Po večeri vyráža na ryby a často aj celú noc trávi mimo domu.“

Muž so žiadosťou o rozvod súhlasil, vraj už ďalej nemohol počúvať sťažnosti svojej ženy. A tak mu teraz ostane viac času na rybárčenie. Aj keď v redakcii tak trochu pochybujeme, či naozaj chodil celé noci rybárčiť.