MENU
Menu
Husky.

Štýl Ruský Hačikó: Husky čaká na majiteľku celý deň pred nákupným centrom

Rusi, ktorí prechádzajú okolo obchodného centra Mega v Kaliningrade, si môžu každý deň všimnúť huskyho v modrom svetri, ktorý leží na chodníku. Mnohí si už na psa zvykli. Dostal prezývku „ruský Hačikó“ a nie neprávom.

Ruský Hačiko má na sebe každý deň čistý modrý svete, čo značí, že nejde o túlavého psa. Jeho majiteľka Svetlana však pri neho pre istotu dáva rukou písaný odkaz, ktorý hovorí, že pes sa nezatúlal, ale jednoducho čaká, kým žena pôjde z práce, aby mohli ísť spolu domov. V byte ho nemôže nechať, pretože keď Svetlana nie je doma, pes neustále zavýja. Pred obchodným centrom ju však čaká bez najmenších problémov.

Husky sa nedávno stal stredobodom pozornosti novinárov z Kaliningradu, ktorý chceli odhaliť jeho príbeh. Svetlana im ale odmietla povedať, ako sa pes volá, bojí sa totiž, že by ho potom niekto mohol odlákať. Uistila ich však, že s ním trávi každú obednú prestávku a občas si za ním odbehne z práce.

Huskymu chladné podnebie nevadí, koniec koncov, je to pes stavaný do arktického záprahu. Vonku sa tiež môže socializovať a Svetlana tvrdí, že nikdy nikoho neuhryzol a nie je agresívny. Ostáva len dúfať, že jej ho nejaký „dobrý“ spoluobčan neukradne.