MENU
Menu
Rieka.

Štýl Rieky, v ktorých sa dá stále nájsť zlato: Môžete na nich zbohatnúť

Zlatá horúčka neskončila v 19. storočí. Zlatokopi z Klondiku sa však presunuli k riekam, kde sa dá vyryžovať zlato na pekný dom, auto aj skvelý život. Cena zlata na svetových trhoch opäť stúpa a s ňou aj túžba uloviť svoj vysnívaný nuget. Poradíme vám, kde sa dá dobre zbohatnúť.

Crow Creek
Aljaška stále nedá spávať milovníkom rýdzeho kovu. Zlatá horúčka na tomto mieste asi nikdy neklesne. Dobývať bane nie je pre každého, ale ísť ryžovať na Crow Creek je spoľahlivá cesta k zisku. Je to dobrodružstvo. Krásna príroda a potoky plné zlata. Voda vyplavuje rudu spod  bohatej zeme. Vydajte sa po prúde riek a potokov, ktoré tu križujú doliny a je možné, že si vrecká naplníte riečnymi kamienkami s 24 karátmi.

Black Hills Forest
Adresa je Južná Dakota a rieka? Na tomto území, ktoré má viac ako päťtisíc kilometrov štvorcových, potoky a riečky nemajú mená. Objavujú sa a miznú. Tak, ako sa mení klíma, ročné obdobia, niektoré majú stále korytá, iné si ich spravia provizórne. A práve vďaka tomu sa v tokoch nachádzajú skutočné zlaté poklady. Stačí kdekoľvek rozložiť svoj stan, nabrať štrk do presýpacej misky a začať ryžovať. Je tu vysoká šanca, že sa pod haldami blata a riečneho štrku zaleskne pravé zlato.

American River
Ide o 50 kilometrov dlhú rieku pretekajúcu Kaliforniou. Zlatá horúčka na brehoch tejto rieky prepukla v roku 1848, kedy bolo objavené zlato na brehoch v Colome. Dnes je rieka stále atraktívnym miestom nielen pre rybárov, ale aj pre hľadačov zlata. Posledné správy hovoria, že ak sa túžite vydať smer úspech v ryžovaní, na mieste je potulovať sa okolo oblasti Auburn.

Clear Creek
Najznámejšia rieka v Colorade. Má pritom len 106 kilometrov, ale je vyhláseným rajom lovcov zlata. Predstavuje centrum profesionálov, ale aj amatérski hľadači často neodídu s prázdnymi rukami. Pravdou je, že asi nenájdete zlatú žilu, skôr len zlatý prach, ale ak ho bude dostatočné množstvo, máte unikátnu možnosť zarobiť. Cena zlata totiž stále stúpa a to inšpiruje mužov nevyraziť k rieke nielen na ryby, ale na zlato.

Fraser River
Ani z Kanady nemusíte odísť s prázdnymi vreckami. Teda ak sa zastavíte pri rieke Fraser River a trochu si zaryžujete. Môže sa to skutočne oplatiť. Táto rieka dýcha zlatom. Patrí v Kanade k jednej z najvychytenejších oblastí. Aj preto, že stačí dostatočná miera trpezlivosti a je vysoká šanca, že narazíte na zlato. Ide totiž o najznámejšiu a najštedrejšiu zlatú rieku.