MENU
Menu

Štýl V reštaurácii vám dajú 500 eur, stačí zjesť jednu pizzu

Pizzeria Pinhead v írskom Dubline je pomerne populárna. Fanúšikom tejto talianskej pochúťky dala nedávno nielen možnosť naplniť si žalúdok až do prasknutia, ale aj zarobiť. Stačí jediné: zjesť pizzu a vypiť dva mliečne koktejly za menej ako 32 minút. Zdá sa vám to jednoduché? Nuž, má to jeden obrovský háčik.

V reštaurácii vám dajú 500 eur, stačí zjesť jednu pizzu
Keď si Anthony Kelly otvoril v roku 2015 pizzeriu Pinhead, pizzu s priemerom 81 centimetrov zaradil do jedálnička len zo žartu. Dokonca jej nedal ani meno, pomenoval ju jednoducho „najväčšia pizza v Írsku". Jej popularita však postupne rástla, a tak sa Anthony rozhodol spojiť jej objednávku s výzvou.

FOTO: Rovnaká kresba, rozdielny čas: ilustrátori dostali od kolegu kreatívnu výzvu

Spočiatku ponúkal voucher na 50 eur a pizzu zdarma, ak sa zákazníkovi podarí skonzumovať pizzu a dva mliečne koktejly za menej ako 32 minút. Bol však zbytočne opatrný, žiaden človek sa ani len nepriblížil k tomu, že by si s obryňou poradil v časovom limite. Anthony teda zdvihol finančnú odmenu až na 500 eur.

Najlepší challenge sociálnych sietí: nahé baby sa zakrývajú len prstom

Za necelé tri roky si najväčšiu írsku pizzu objednalo vyše 100 ľudí. Ani jeden z nich neuspel. Človeku sa do 32 podarí zjesť asi štvrtinu obrovskej pizze, ani tí najlepší sa však nedostanú za polovicu. Skúšali to aj profesionálni jedáci, ale márne.

U Anthonyho si môžete vybrať, čo chcete na pizzi mať. Väčšina tých, ktorí chcú obrovskú porciu skonzumovať, si dá len klasickú margheritu. Akákoľvek saláma či šampiňóny by totiž celú výzvu len a len skomplikovali.

Pre lepšiu predstavu: krajec najväčšej írskej pizze má dĺžku ako predlaktie. To je viac než priemer bežne veľkej pizze, ktorú si objednávate bežne. Už chápete, prečo Anthonyho výzvu zatiaľ nik nepokoril? Sieň slávy v Pinheade teda ostáva prázdna. Je vyhradená pre tých, ktorí obrovskú pizzu zjedia.

FOTO: Underboob challenge je späť, toto všetko si ženy pchajú pod prsia (18+)

Ako už ste si zrejme domysleli, najväčšiu írsku pizzu si nemôžete nechať doviezť domov. Krabica by sa totiž nevošla na moped, ktorý v Pinheade využívajú rozvážači. Ak si ju vška chcete vychutnať v pohodlí domova, dá sa to. V pizérii vám ju ochotne zabalia, akurát si zrejme budete musieť zavolať niekoho, kto vám pizzu pomôže odniesť.

Pokúsili ste sa už niekedy splniť podobnú výzvu? Ak áno, dajte nám vedieť v komentároch.

Autor: Noel
Foto: Youtube

DISKUSIA
28.11. 2018 15:00
Diskusia