MENU
Menu

Štýl Prekvapivé fakty o Bonie a Clydovi: Čo ste nevedeli o slávnych zločincoch

Bonnie Parkerová a Clyde Barrow sú jednoznačne najvýraznejšie zločinecké postavy dvadsiateho storočia. Spájali v sebe zločin aj sladkú romancu. Je to skoro ak príbeh o Jackovi a Rose z Titanicu, akurát s trochu drsnejším pozadím. A dodnes niektoré fakty o tejto dvojici ostávajú tajomstvom.

Prekvapivé fakty o Bonie a Clydovi: Čo ste nevedeli o slávnych zločincoch

Zamilovaná pištoľníčka

Na pozadí vzťahu Bonnie a Cylde je ešte jeden milostný príbeh. Bonnie ešte pred tým, ako sa zamilovala do Clyda, bola vydatá za muža menom Roy Thornton. Lenže kvôli jeho neustálej nevere sa pár nakoniec oddelil a Bonnie si našla svojho nového hrdinu. Napriek tomu sa s Royom nikdy oficiálne nerozviedli a Bonnie naďalej nosila snubný prsteň a na vnútornej strane pravého stehna mala tetovanie s dvoma srdiečkami označenými „Bonnie" a „Roy".

Brutálne fakty o obchode s orgánmi: V nelegálnom biznise sa točia stovky miliónov

Zachránila mu kožu
V januári 1930 mala Bonnie devätnásť rokov a Clyde o rok viac. Vtedy sa prvý raz stretli a okamžite zamilovali. Prvý problém nastal, keď sa po pár týždňoch vášnivého vzťahu Clyde ocitol za mrežami za niekoľko trestných činov. Bonnie sa rozhodla, že to nenechá tak a svojmu miláčikovi prepašovala do väzenia zbraň, čo mu umožnilo aj s pár kumpánmi utiecť zo žalára- Tým sa vlastne začala zločineckú éru s ochrannou známkou Bonnie a Clyde.

Minority Report sa stáva realitou: Umelá inteligencia odhalí zločin vopred

Zločinecké celebrity
Bonnie sa ako každá žena veľmi rada fotografovala. Veľmi často bola vyobrazovaná ako slečinka s cigaretou alebo zbraňou. Budovali o sebe povesť, že im je čo závidieť. Boli šťastní, bohatí a mladí. Avšak odborník na historické fakty Jim Wright, tvrdí, že v skutočnosti neboli takí bohatí ani šťastní. Ale táto ich vlastná propagácia z nich spravila najromantickejší gangsterskí pár všetkých čias.

Muž chcel okradnúť krásnu čiernovlásku, z lovca sa stala korisť

Smutná báseň
Bonnie dostávala priestor aj v médiách. V roku 1933 už akoby však predznamenávala svoju smrť, pretože rozbitie ich gangu bola len otázka času. Ukázala sa ako zdatná poetka, keď literárny časopis uverejnil jej báseň:

Jedného dňa umrú spolu
pochovajú ich bok po boku
pre niektorých to bude smútok
pre zákon úľava
ale smutná smrť pre Bonnie a Clyda.

DISKUSIA
19.8. 2019 17:00
Diskusia