MENU
Menu

Štýl Pravidlá slušného správania v lietadle

Niekto cestovanie lietadlom miluje, niekto iný ho neznáša, no bez ohľadu na to majú všetci cestujúci rovnaký podiel na tom, aká bude na palube počas letu atmosféra. Na slušnosť a ohľaduplnosť treba dbať aj pri cestovaní lietadlom. Pozrite sa, ako sa treba v lietadle správať a na čo si treba dať pozor.

Pravidlá slušného správania v lietadle
Ponúknite rodine výmenu sedadiel
V mnohých aerolinkách je náročné kúpiť viacero sedadiel pri sebe a tak často rodiny s deťmi nemôžu cestovať vedľa seba. Ak sa dostanete do situácie, že budete mať pridelené sedadlo, ktoré by vyhovovalo cestujúcej rodine, bolo by od vás pekné, ak by ste im navrhli výmenu miesta. Rodinka tak bude spolu, budú vám vďační a cesta tak bude pre všetkých príjemnejšia.

Pozrite sa, ktoré rastliny sú najlepšie pre domácnosť s alergikmi

Nerozťahujte sa
V stiesnených priestoroch lietadla sa len ťažko hľadá pohodlie, no napriek tomu by ste mali ostať ohľaduplní. Udržujte nohy maximálne na šírku sedadla a opierku na ruky prenechajte cestujúcemu, ktorý sedí uprostred.

Aj keď si chcete počas letu zdriemnuť, berte ohľad na ostatných. Polohu sedadla si upravte maximálne tak, aby ste neobmedzovali cestujúcich okolo vás a tiež si dajte pozor, aby ste nezaspali na cudzom ramene. Pokiaľ patríte ku chrápajúcim spachtošom, tak sa snažte neupadnúť do hlbokého spánku, aby ste sa nestali hlavnou hviezdou letu.

Návod na nákup melóna, ktorý vás nesklame

Vyhnite sa aromatickým jedlám
Keď vás prepadne počas letu hlad, rozhodne nezačnite z príručnej batožiny vyťahovať rezne, fašírky, plesnivý syr, tuniakové bagety, či iné aromatické potraviny. Ostatným cestujúcim môžete navodiť slinky, alebo im poriadne znepríjemniť let.

Pravidlá, ktoré by mal dodržiavať každý otec pri výchove dcéry 

Nežeňte sa po pristátí
Po pristátí lietadla nastáva rovnaká situácia, ako keď v škole zazvoní zvonček na ukončenie vyučovania - chaos. Všetci sa chcú dostať von ako prví, pričom si ušetria sotva pár minút. Nebuďte súčasťou chaosu a radšej v pokoji počkajte, kým sa uličky uvoľnia. Zatiaľ môžete napríklad pomôcť spolucestujúcim s príručnou batožinou. A nezabudnite pri odchode z lietadla poďakovať letuškám za ich starostlivosť.

DISKUSIA
25.5. 2019 20:00
Diskusia