MENU
Menu

Štýl Pravidlá, ktoré by mal dodržiavať každý otec pri výchove dcéry

Otec má v živote dcéry špeciálnu úlohu, no mnohí páni s týmto životným poslaním nevedia, ako na to. Ak ste aj vy otcom, snažte sa dodržiavať nasledujúce pravidlá, aby sa vám podarilo vychovať z vašej dcérky úspešnú ženu.

Pravidlá, ktoré by mal dodržiavať každý otec pri výchove dcéry
Odpovedajte na jej otázky
Veľa otcov neodpovedá na chúlostivé otázky a radšej pošlú dcéru za mamou. No aj otec vie predsa svojej dcére porozprávať o hocičom, aj o babských veciach. Len treba chcieť. Buďte vynaliezavý a určite prídete s nejakou zaujímavou odpoveďou na akúkoľvek otázku.

Návod na nákup melóna, ktorý vás nesklame

Ukážte jej, že aj muži môžu robiť domáce práce
Ak chcete vychovať z vašej dcérky modernú ženu, musíte byť pre ňu ukážkou, ako sa má správať muž. Preto pokiaľ nechcete, aby z nej vyrástla žienka domáca, ktorá bude slúžiť manželovi, musí vaša dcéra doma vidieť, že aj vy upratujete, varíte a robíte domáce práce.

Správajte sa k manželke úctivo
Ďalšiu vec, ktorú si dievčatká už od útleho veku všímajú, je vaše správanie k jej mamičke. Buďte k nej vždy úctivý a pozorný, ponúknite sa manželke s pomocou s nečakajte, kým vás o niečo požiada. Keď to bude vaša dcéra doma vidieť, tak pri výbere životného partnera bude hľadať takého muža, ktorý sa bude k nej tiež tak správať.

FOTO: Ľudia, ktorí rozhodne nepatria k priemerným

Slušne odmietnite, keď si vás bude chcieť vziať za muža
Ste prvý dôležitý muž v jej živote a možno vás vaša dcéra za to odmení žiadosťou, aby ste sa s ňou oženil. Určite vám to polichotí, no musíte svojej malej princeznej vysvetliť, že vy ste mamičkin princ a ona na toho svojho ešte musí pár rôčkov počkať.

Robte s ňou aj mužské aktivity
Vaša dcéra sa nemusí iba hrať s bábikami a robiť iba „ženské" veci. Nebojte sa zobrať ju aj na aktivity ťažšieho kalibru. Doprajete tak vašej dcérke väčší rozhľad.

5 vážnych chýb robí mnoho majiteľov psov: Patríte medzi nich?

Venujte sa jej aj počas pracovného týždňa
Otcom nie ste iba cez víkendy a preto si na svoje deti si musíte vedieť nájsť čas aj počas pracovného týždňa popri všetkých povinnostiach. Venujte sa svojej dcére vždy, keď je príležitosť, hrajte sa s ňou, užívajte si spoločné prechádzky, doprajte jej naplnené detstvo. Ani si nevšimnete ako sa to stane a bude z nej dospelá slečna.

Počúvajte ju
Nezáleží na tom, či má vaša dcéra 5, 10, 25 alebo 40 rokov, vždy musíte stáť pri nej, trpezlivo si ju vypočuť a podporiť ju pri všetkých rozhodnutiach. Prežívajte s ňou všetky úspechy i sklamania a zahrňte ju láskou, nech vie, že sa na vás môže vždy obrátiť.

DISKUSIA
16.5. 2019 12:00
Diskusia