MENU
Menu
Matematik.

Štýl Potrebujete vyzerať v práci múdro? 7 tipov, ktoré určite pomôžu

Vyzerať v práci múdro môže byť riadna makačka. Nik totiž nechce pred kolegami vyzerať ako mamľas, ktorý je v robote len do počtu a nedokáže samostatne plniť úlohy. Ak chcete pôsobiť sťa inteligent, ktorý na porade presne vie, čo robí, pozrite si nasledujúce rady.

Prepočítavajte percentá na zlomky
Keď niekto povie napríklad: ,,túto službu využíva 25 percent ľudí," vy hneď povedzte: ,,čiže asi jedna štvrtina." Každému človeku, ktorý skončil povinnú školskú dochádzku, je to síce jasné, kolegovia však budú udivení tým, ako rýchlo počítate.

Nakreslite si Vennov diagram
Vennove diagramy si určite pamätáte ešte zo základnej školy. Áno, to sú tie kruhy, ktoré sa na niektorých miestach prekrývajú a používali sa na zobrazovanie množín. Je úplne jedno, čo si do nich zakreslíte, vlastne čím budú nepresnejšie, tým lepšie. Kolegom môžete povedať, že vy tomu rozumiete a je vybavené.

Vyzvite kolegov, aby ste sa vrátili o krok späť
Na každej porade nastane okamih, keď vás množstvo informácii jednoducho zahltí a prestanete sa nad nimi zamýšľať. Vtedy je ten správny čas povedať: ,,Môžeme sa vrátiť o krok späť?" Samozrejme sa všetky hlavy otočia na vás a vy dodáte: ,,Aký problém v skutočnosti riešime?" Bum, zrazu vyzeráte múdro a ďalšiu hodinu nemusíte nič hovoriť.

Prejdite sa po miestnosti
Všimli ste si niekedy, že človeka, ktorý vstane a prechádza sa po miestnosti, všetci automaticky rešpektujú? Staňte sa ním aj vy. Vôbec nemusíte rozmýšľať nad priebehom porady a môžete si napríklad predstavovať, ako balíte sexy kolegyňu.

Kývte hlavou a predstierajte, že si robíte poznámky
Na porady si vždy berte poznámkový blok. Kolegovia si zapamätajú odmietavý postoj k moderným technológiám a budú vás považovať za človeka, ktorý sa nespolieha len na počítače. Počas porady prikyvujte a robte si poznámky. Je úplne jedno, čo si budete zapisovať, pokojne to môžu byť dve slová z každej vety, ktoré nedávajú absolútne žiaden zmysel. Navyše sa vyhnete tomu, aby ste museli priebeh porady zaznamenávať.

Urobte si zo seba srandu
Keď po porade poviete: ,,Celý čas som bol myšlienkami inde a vôbec som nepočúval," kolegovia to budú brať ako žart. Nielenže budete vyzerať inteligentne, ale pravdepodobne budete aj úprimní. To ale oni vedieť nebudú.

Požiadajte toho, kto robí prezentáciu, aby vrátil predchádzajúci slide
,,Prepáčte, môžete to posunúť o slide dozadu?" Týchto siedmich slov sa bojí každý, kto niečo prezentuje. Spýtať sa to môžete kedykoľvek, a keď zmätený kolega vráti predchádzajúci slide, stačí povedať: ,,Len som si chcel niečo overiť." Bude to vyzerať, ako keby ste naozaj dávali pozor.