Sériový vrahovia budia u verejnosti nemalý záujem. Zrejme je to aj vďaka rúške tajomstva, ktorou sú opradené ich zločiny. Práve posledné slová, ktoré vyriekli pred smrťou, však môžu motívy vrážd objasniť. Alebo nie? O tom sa už presvedčte sami.

Posledné slová sériových vrahov. Čo o nich prezradili?
„Chcem, aby ste odkázali mojej rodine a priateľom, že ich milujem."
Ted Bundy zomrel v roku 1989 na elektrickom kresle. Presný počet obetí, ktoré pred smrťou znásilnil, nie je známy, zrejme ale prekročil stovku.

„Bozajte ma v riť."
John Wayne Gracy v rokoch 1972 až 1978 zavraždil v kostýme klauna minimálne 33 chlapcov. Smrtiacu injekciu mu do tela vpravili 10. mája 1994 v Chicagu.

„Hýb sa, ty bastard. Kým sa tu motáš, ja by som stihol zabiť desiatich ľudí."
Carl Panzram zabil minimálne 22 ľudí a znásilnil asi tisícku mužov. Popravili ho 5. septembra 1930 v Minnesote obesením.

„Povedzte mi: keď mi odseknete hlavu, budem ešte aspoň chvíľu schopný počuť, ako sa mi z krku rinie krv? To by ma ohromne potešilo."
Peter Kurten bol známy aj ako „upír z Dusseldorfu". Zabil asi 60 ľudí, pričom ochutnal krv minimálne jednej z obetí. Smrť našiel 2. júla 1931 pod ostrím gilotíny.

„Budem v pekle ešte predtým, než si dáš raňajky. Tak už sekaj."
Tom Ketchum tieto vety predniesol svojmu katovi. Zabil desiatky ľudí, trest smrti ale napokon dostal za vlakovú lúpež. Popravili ho sťatím v roku 1901 v Texase.

„Máš čas. Nepokaz to."
H. H. Holmes sa priznal k vraždám 27 ľudí a bol jedným z prvých sériových vrahov v USA. Obesili ho 7. mája 1896.

„Je mi jedno či žijem, alebo zomriem. Tak sa do toho pusti a zabi ma."
Jeffrey Dahmer znásilnil a zabil (niekedy aj v opačnom poradí) 17 mužov, pričom sa neštítil ani kanibalizmu. V roku 1994 ho na smrť dobil spoluväzeň.

„Ani neviem, za čo tu som."
V dvadsiatych rokoch minulého storočia zavraždil Albert Fish vo Washingtone najmenej 100 detí. Smrť našiel v roku 1936 na elektrickom kresle.

„Nech za mňa hovoria moji právnici. Som pripravený zomrieť."
Donald Gaskins spáchal za 30 rokov najmenej 100 vrážd, pričom jeho obeťami boli väčšinou stopári. V roku 1991 ho v Južnej Karolíne popravili pomocou elektrického kresla.

„Páni, mám pre vás poslednú radu: Odvráťte zrak. Na toto nebude pekný pohľad."
Marcel Petiot zabil za 20 rokov približne 60 ľudí. Vraždy mu ale dokázali až potom, čo ostatky 23 obetí našli počas druhej svetovej vojny v jeho parížskom byte. Ostrie gilotíny mu preťalo krk v roku 1946.

Autor: Noel