MENU
Menu
zdroj: Shutterstock
a

Štýl Pondelok ako najhorší deň? Rady, s ktorými ho človek zvládne bez problémov

Prečo je ale pre väčšinu ľudí pondelok apokalypsou? Veď práve v tento deň by sa mal človek cítiť najviac oddýchnutý a plný energie, pretože v predchádzajúcich dvoch dňoch nemusel pracovať a mohol sa do sýtosti vyspať. No a práve to je problém.

Keď totiž čo i len na deň vypadnete z pravidelného spánkového rytmu, ktorý máte počas pracovného týždňa, trvá dva dni, kým sa do neho opäť dostanete. To ale neznamená, že by ste sa cez víkend nemali vyspať. Tu sú rady, ako mať v pondelok dostatok energie na zvládnutie celého pracovného týždňa.

Nezabudnite na budík
Pokojne si cez víkend užívajte a v sobotu zostaňte v meste až do neskorých nočných hodín. V nedeľu ale nevyspávajte až do obeda, ale vstaňte ráno. Večer totiž môžete mať problémy so zaspávaním a tie sa zasa pretavia do problémov s ranným vstávaním v pondelok. Ak potrebujete dohnať spánkový deficit, zdriemnite si radšej na hodinku po obede.

Vpustite do spálne svetlo
Keď vám v pondelok ráno zazvoní budík, odostrite žalúzie. Slnečné svetlo pomáha telu regulovať metabolizmus a tiež vám doplní energiu. Čím viac svetla budete ráno v izbe mať, tým lepšie sa budete cítiť.

Hýbte sa
Rýchle a ľahké cviky vám ráno pomôžu cítiť sa lepšie. Pritom sa vôbec nemusíte potiť, stačí, ak si rozhýbete celé telo pomocou jednoduchý cvikov. Pomáha aj strečing a stačí vám vstať len o päť minút skôr.

Pozitívne sa nalaďte
Ak si v nedeľu líhate do postele s myšlienkou na všetko, čo musíte v pondelok urobiť, zaručene sa ráno nebudete cítiť v pohode. Negatívne myšlienku totiž podporujú vylučovanie kortizolu, kvôli ktorému sa človek cíti nervózne. Snažte sa preto pri zaspávaní myslieť na to dobré, čo ste cez víkend zažili.