MENU
Menu

Štýl Pohoda? To je nič! Poznáme festivaly, na ktoré nezabudnete

Leto bez festivalov si dnes vie už predstaviť málokto. Hoci aj na Slovensku máme multižánrové a atraktívne festivalové stálice, za svetovou ponukou stále pokrivkávame. Pri pohľade do okolitých krajín pochopíte, že oproti nim je aj Pohoda totálna nuda.

Pohoda? To je nič! Poznáme festivaly, na ktoré nezabudnete
Festival blata
Pravdou je, že stačí letná búrka a akýkoľvek festival aj na Slovensku sa môže do istej miery stať pobočkou tohto slávneho festivalu z Južnej Kórei, ale nikdy to nebude úplne ono. Aj preto, že každoročne sa v meste Boreyong v Južnej Kórei zídu domáci aj turisti z celého sveta, ktorých sú tisíce, aby sa tu počas dvoch týždňov kúpali a váľali v blate s unikátnymi liečivými účinkami. Tento festival prebieha už od deväťdesiatych rokov a budete na ňom síce špinaví, ale šťastní.

VIDEO: Nechávate si náramky z festivalov na ruke? Mali by ste zmeniť názor

Ugadi festival
Je to každoročná tradícia v indickom regióne Pradéš, ktorá vás presvedčí, že bahno nie je to najhoršie, čo sa vám môže dostať do vlasov. Tento festival je totiž založený na tom, že bahno je síce fajn, ale lajná prinášajú šťastie. A tak sa vytvoria dve kopy poriadnej dávky trusu a medzi ne nabehnú ľudia, ktorí sa snažia nabrať ho holými rukami a hodiť po tých, čo hádžu proti nim. A tak je z toho doslova prestrelka, ktorú cítiť na hony ďaleko. Každý, kto však dostane lajnom do tváre, bude mať údajne celý rok nevýslovné šťastie.

Pohoda? To je nič! Poznáme festivaly, na ktoré nezabudnete
Festival červov
V anglickom meste Blackawton si môžete každý rok zasúťažiť v disciplíne lovenia červov. Súťažné tímy dostanú vyhradený priestor, kde musia zo zeme za 15 minút vydolovať čo najviac červov, húseníc či lariev. Pritom nezáleží na technike, ani spôsobe lovu. Popri hlavnej súťaži sa odohrávajú rôzne menšie atrakcie a je zábava pre malých aj veľkých.

Pohoda? To je nič! Poznáme festivaly, na ktoré nezabudnete
Hudobný festival pod vodou
Na Florida Keys sa už od osemdesiatych rokov odohráva najtichší hudobný festival na svete. Nikoho neruší, nie je hlučný a zvuk sa nedostane ani nad hladinu. Je to jediný festival, ktorý sa odohráva pod vodou.

Nemáte peniaze? Aj s prázdnou peňaženkou si môžete užiť fantastické leto

V začiatkoch to bola forma protestu v snahe zachovať koralové bohatstvo podmorského sveta a stal sa z toho fenomén. Hudobníci v prestrojení za potápačov a morské panny si idú svoje. Festival však sprevádza aj dostatok hudobných či zábavných aktivít na pobreží.

Pohoda? To je nič! Poznáme festivaly, na ktoré nezabudnete
Festival vodných pištolí
Soul v Južnej Kórei je jediné miesto, kde môžete prežiť festival striekacích pištolí na vodu. Kedysi bežná letná hra detí sa v tejto krajine povýšila na festival. A tak si môžu chlapi zastriekať na tie najlepšie baby v meste.

Užitočné cestovateľské tipy: Môžu vám zachrániť krk na dovolenke

Aj preto ich to zrejme tak baví. Pretože miss mokré tričko je atraktívna súťaž aj v tejto krajine. A ešte ak si ho muži pripravia sami, festival má o budúcnosť postarané.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock

DISKUSIA
23.7. 2019 19:00
Diskusia