Menu
Vypočítavý a zákerný Rumpelstiltskin v seriáli Kde bolo, tam bolo.

Kvíz KVÍZ: Spoznáte hercov podľa ich filmových postáv? V maskérni sa nadreli!

V niektorých filmoch si herci vystačia len so svojím talentom, no niekedy to jednoducho chce ešte niečo viac. V rukách maskérov sa tak menia na záhadné bytosti. Pozrite si TOP filmové masky a kostýmy a trúfnite si uhádnuť, kto sa pod hustou vrstvou mejkapu a umeliny ukrýva.

1 z 12 Postavu cynického, diabosky vyzerajúceho antihrdinu Hellboya stvárnil v rokoch 2004 a 2008 americký herec...

Ron Perlman ako Hellboy

2 z 12 Komédia Maska z roku 1994 by sa zrejme nikdy nestala kultovou, ak by v hlavnej úlohe nemala istého slávneho herca. Okrem iných vecí producentom ušetril aj množstvo peňazí za počítačové animácie tváre, pretože dokázal sám vytvoriť neskutočné grimasy.

Jim Carrey vo filme Maska

3 z 12 Znetvorená postava Masona Vergera, obete vraha a kanibala Hannibala Lectera z filmu podľa slávnej hororovej novely, ľudí dodnes straší v snoch. Dokážete uhádnuť, kto sa pod neskutočným mejkapom a falošnou tvárou ukrýva?

Gary Oldman vo filme Hannibal

4 z 12 V minisérii Anjeli v Amerike z produkcie televízie HBO sa v prestrojení mihla aj známa herečka. Jej maskovanie však bolo také dokonalé, že v kostýme rabína by ju zrejme nespoznala ani vlastná mama. Išlo o celebritu menom...

Meryl Streep v minisérii Anjeli v Amerike

5 z 12 Zloducha a temného čarodejníka z Harryho Pottera, Lorda Voldemorta, bravúrne stvárnil herec...

Ralph Fiennes ako Lord Voldemort zo série Harry Potter

6 z 12 Vo filme Horns z roku 2013 si v titulnej úlohe zahral aj čiernovlasý Brit, ktorého však preslávila úplne iná snímka. V nej si ho však maskéri nevzali do parády ani zďaleka tak veľmi ako práve „v Rohoch“. Spoznáte, o koho tvár ide?

Daniel Radcliffe vo filme Horns

7 z 12 Otec v sukni (1993) je dodnes jednou z najnezabudnuteľnejších úloh tohto herca. Za stvárnenie pani Doubtfireovej dokonca získal prestížný Zlatý glóbus za najlepší mužský herecký výkon.

Robin Williams vo filme Otec v sukni

8 z 12 Kúzelnú opatrovateľku Nanny McPhee, ktorá si dokázala poradiť aj s tými najneporiadnejšimi deťmi, stvárnila...

Emma Thompson vo filme Kúzelná opatrovateľka

9 z 12 Vo filme Podoba vody z roku 2017 si zahral hlavnú úlohu herec, ktorého málokedy vidíte v jeho prirodzenej podobe. Či už išlo o Hellboya, Star Trek alebo Faunov labyrint, tento „meňavec“ sa vždy akosi ocitne v inej koži.

Doug Jones vo filme Podoba vody

10 z 12 Zahral si v druhom Hellboyovi, kde stvárnil zákerného princa Nuadu, ale aj v pokračovaní hororovej uprískej série Blade.

Luke Goss vo filme Hellboy 2: Zlatá armáda

11 z 12 Historicky prvého upíra si v hororovej akčnej sérii Underworld zahral pôvodne ryšavý škótsky herec. V jeho ľudskej podobe ho v Underworlde, aj keď s vlasmi prefarbenými načierno, spoznáte ľahko. Ale čo takto?

Tony Curran vo filme Underworld II: Evolúcia

12 z 12 Ďalší škótsky herec je známy napríklad zo seriálu Kde bolo, tam bolo či zombie hitu O 28 týždňov. Uhádnete, o koho ide?

Robert Carlyle ako vypočítavý a zákerný Rumpelstiltskin v seriáli Kde bolo, tam bolo.