Sedacie vaky si v posledných rokoch získali celkom slušnú popularitu, no nápad, že by sa dali nosiť všade so sebou, je novinkou. Japonská firma Takikou však vyrobila práve takýto typ „oblečenia“. Vyzerá bizarne, pripomína mužský miešok ,no jeho dizajnéri tvrdia, že jeho navrhovaním strávili desiatky hodín.

Vychádzali z myšlienky, že mnohé miesta sú tak pohodlné, až sa z nich človeku nechce odísť. Navrhli teda sedací vak, ktorý umožňuje pohyb a zároveň dokonalý relax. Dá sa využiť doma v obývačke, ale napríklad aj v parku či v prostriedku hromadnej dopravy.

V Japonsku sa nositeľný sedací vak predáva už niekoľko mesiacov, medzinárodnú pozornosť ale pritiahol až potom, ako sa jeho fotografie stali virálnymi na Twitteri. Vak sa dá kúpiť v troch veľkostiach, ľahko sa oblieka i vyzlieka, no treba mať na pamäti, že najťažšia verzia váži päť kilogramov, a tak nie je vhodná pre slabších jedincov. Najmenšia verzia stojí v prepočte asi 60 eur, najväčšia raz toľko. A hoci to znie nepravdepodobne, firma vaky nestíha vyrábať.

Dali by ste si takýto sedací vak na seba? Dajte nám vedieť v komentároch.