Karate Kid

Jeden z najobľúbenejších filmov všetkých čias, Karate Kid, priniesol štyri filmy na pokračovanie a jednu televíznu show v podobe Cobra Kai. Spočiatku ho diváci vnímali ako príbeh smoliara. Hlavná postava prekonáva všetky prekážky a vracia úder štváčom zo strednej školy tým, že ich porazí na miestnom turnaji v karate. Daniel, hlavný hrdina, a Johnny, jeho úhlavný nepriateľ, sú finalistami „All Valley Karate Tournament“. Rozhodca oboch upozornil, že údery do tváre majú za následok diskvalifikáciu. Súperi sa pustia do bitky v napínavom vyvrcholení. Napriek tomu Daniel použije nelegálny kop do tváre, aby získal posledný bod a stal sa šampiónom – len chvíľu po vydaní posledného varovania. Vo vyššie spomínanej sérii Cobra Kai, ktorá sa odohráva zhruba o tridsať rokov neskôr, je Johnny stále naštvaný, že rozhodca to neprerušil.

Smrtonosná pasca 2

Franšíza Smrtonosná pasca je jednou z najpopulárnejších v histórii Hollywoodu a výnimkou nie je ani druhý diel. Je plný akcie a vtipných kúskov od Brucea Willisa. No ani to vás nechráni pred veľkou „dierou“ v tomto filme. Skupina teroristov obsadila letisko vo Washingtone, D.C. a bráni lietadlám uvoľniť pristávacie dráhy. Plánom je zabrániť pristávaniu prilietajúcich lietadiel. Ak požiadavky teroristov nebudú splnené, obiehajúcim lietadlám dôjde palivo a zrútia sa. Ide však o to, že Washington je v blízkosti mnohých ďalších letísk. Pre hlavného hrdinu je kľúčové, že jeho manželka Holly je uväznená na jednom z lietadiel, ktoré krúži nad letiskom takmer počas celého filmu. A trvá hodiny, kým pristanú. Lietadlo sa však s palivom, ktoré malo k dispozícii, mohlo dostať na akékoľvek iné letisko v krajine.

Príbeh hračiek

V pôvodnom Príbehu hračiek, keď nám prvýkrát predstavia Buzza Lightyeara, on na rozdiel od ostatných hračiek neverí, že je hračka. Skutočne verí, že je Vesmírny strážca. Film nám predstaví skupinu hračiek, ktoré patria chlapcovi menom Andy a tie si plne uvedomujú, že sú hračky. Ožívajú len vtedy, keď v miestnosti nikto nie je. Vo chvíli, keď niekto vstúpi alebo sa rozsvieti svetlo, všetci ostanú bez života. Potom Andy dostane na narodeniny novú hračku – Buzza. Buzz interaguje s komunitou hračiek akoby bol „Vesmírnym strážcom“, ktorý uviazol na vzdialenej planéte. Ale napriek tomu, že tomu úplne verí, zakaždým mŕtveho spolu s ostatnými. Ak hľadá cestu späť do svojho domovského sveta, prečo sa o tom neporozpráva s dominantným druhom na planéte?

Pán prsteňov: Návrat kráľa

Jedna z najväčších dejových dier vo filmovej histórii a literatúre prichádza na konci takmer desaťhodinovej trilógie. Od začiatku Frodo a jeho spoločenstvo vydržali viac ako ktorýkoľvek hobit. Stratili priateľov, cestovali pešo, bojovali s ohyzdmi a jednoducho vošli do Mordoru. Po celý čas sa tu odohrávajú obrovské bitky a tisíce ľudí zomierajú. Nakoniec Frodo a Sam splnia svoju úlohu a sú pripravení čeliť smrti. Gandalf však priletí s armádou obrovských orlov. Priletia, vyzdvihnú hobitov a rýchlo uniknú. Čitatelia a návštevníci filmov si už roky lámu hlavu nad tým, prečo hobiti nezačali svoj boj práve na chrbtoch obrovských lietajúcich orlov. Túto dieru v zápletke je ťažké obísť.

Vykúpenie z väznice Shawshank

Vykúpenie z väznice Shawshank je jedným z najoceňovanejších filmov všetkých čias. Kritika ocenila herecké výkony, dialógy či kinematografiu. Film s Timom Robbinsom a Morganom Freemanom v hlavných úlohách sa odohráva vo väzení. Rozpráva ho Andy Dufresne, ktorého falošne odsúdili za dvojnásobnú vraždu. Andy je inteligentný chlapík a získava si dôveru skorumpovaného dozorcu. Využíva korupciu a prílišnú sebadôveru dozorcu, aby previedol peniaze na svoj súkromný účet. Kým Andy roky hromadí hotovosť, trávi noci kopaním tunela z cely von. Každý večer, keď sa vráti, zakryje dieru v stene plagátom Raquel Welch. A jednej noci sa mu podarí utiecť. Nasledujúce ráno dozorcu upozornia na Dufresnovu neprítomnosť. Prehľadajú celu a po strhnutí plagátu zo steny nájdu únikovú cestu. Andy však nemohol nijakým spôsobom pripevniť plagát na stenu z tunela.