MENU
Menu
Kimura Beverages

Štýl Nič bizarnejšie ste nepili: Firma ponúka nápoje s príchuťou ikier i úhora

Ak považujete vanilkovú Coca Colu za bizarný nápoj, z drinkov, ktoré vyrába japonská firma Kimura Beverage, sa vám zvraští čelo. Čo sa týka neprebádaných príchutí, je táto spoločnosť ozajstným priekopníkom.

Nápoje s bizarnými príchuťami sú v Japonsku pomerne normálnym javom. Je to krajina, kde ľudia jedia cukríky s rybacou príchuťou, a tak niet divu, že veľké korporácie tu testujú napríklad Pepsi Sakura či jablkovú Coca Colu. Kimura Beverages však zachádza podstatne ďalej a nedrží sa žiadnych konvencií. Vďaka tomu môžu Japonci ochutnať drink s príchuťou slivkového kompótu, ikier či zemiakových lupienkov.

Karí kola, melónová kola či dokonca kola s príchuťou úhora sú len jednými z mnohých zvláštnych výrobkov, ktoré Kimura Beverages ponúka. Ťažko veriť, že čosi také môže byť ziskové, ale očividne je. Vývoj jednej príchute totiž trvá firme pokojne aj celý rok, takže musí značne investovať a spoliehať sa, že dopyt pokryje minuté financie.

Uvedieme príklad: posledným výtvorom z dielne Kimura Beverages bol nealkoholický nápoj, ktorý chutí ako japonský pokrm s názvom mentaiko. V podstate ide o solené a korenené ikry. Odborníci, ktorých firma zamestnáva hneď niekoľko, na ňom pracovali 11 mesiacov.

Spoločnosť má v ponuke približne 100 nealkoholických nápojov, z ktorých len zopár by ste považovali za štandardné. Zaujímavé je, že tieto bežné drinky sa predávajú približne rovnako ako tie, ktoré by ste možno ani nechceli ochutnať. Japonsko je jednoducho bláznivá krajina, v ktorej majú podobné podivnosti svoje nezastupiteľné miesto.

Avšak nielen to. Kimura Beverages exportuje nápoje do 40 krajín a je možné, že ak sa jej bude dariť, objavia sa jej produkty aj na Slovensku. Ktovie, možno sa raz dočkáme drinku s príchuťou bryndzových halušiek.