Ana Parrová mala 20 rokov, keď sa prvýkrát stretla so svojím nevlastným bratom Danielom. Matka jej povedala, že keď ich otec opustil, založil si rodinu s inou ženou a s ňou mal dieťa. V Ane to vzbudilo zvedavosť. Vyhľadala svojho biologického otca na Facebooku a prostredníctvom neho objavila Danielov profil.

Vytvorila si falošný účet, spriatelila sa so svojím nevlastným bratom a zistila, že majú veľa spoločného, nielen otca. Ana sa napokon priznala, že je jeho nevlastnou sestrou, a rozhodli sa stretnúť aj v reálnom živote. Stali sa dobrými kamarátmi, no priateľstvo čoskoro prerástlo v čosi viac.

„Snažili sme sa udržať vzťah v súrodeneckých medziach, no nešlo to,“ uviedol Daniel v jednom z rozhovorov. „Necítil som sa ako jej brat. Jednoducho som stretol dievča, ktorému sa páčilo to isté čo mne a s ktorým som sa cítil skvele.“

Prvýkrát sa pobozkali na večierku a obaja podľa vlastných slov najprv cítili vinu. Vedeli, že ich vzťah je spoločensky neprijateľný, no srdcia im vraj velili inak. Kamaráti ich podporovali, a tak sa z Any a Daniela časom stal pár.

Deväť rokov však svoj vzťah skrývali napriek tomu, že spolu mali dve deti. V roku 2023 sa však rozhodli ísť s kožou na trh a vziať sa. „Spoločnosť sa riadi morálnymi normami a tie nám najprv bránili spečatiť náš vzťah,“ uviedol Daniel. „Medzi mnou a Anou však žiadny súrodenecký vzťah, s výnimkou toho pokrvného, nebol. Stretli sme sa až keď som mal 17 rokov a postupne sa do seba zamilovali.“

Španielsky občiansky zákonník nedovoľuje uzavretie manželstva medzi pokrvnými príbuznými, incest ale v krajine nie je zločinom od roku 1978. Ana a Daniel dúfajú, že ich príbeh presvedčí zákonodarcov, aby predpisy zmenili. Nikoho vraj nezraňujú, jednoducho sa milujú. Zároveň však dodávajú, že sa nesnažia normalizovať vzťahy medzi súrodencami. „Je to náš jedinečný a nezvyčajný príbeh, ale nejdeme nikoho presviedčať, že čosi podobné je normálne,“ uzavrel Daniel.