MENU
Menu

Štýl Neuveríte, čo umelkyňa robí s čajovými vreckami

Niekto hádže použité čajové vrecká do smetí, niekto s nimi kŕmi kompost a niekto si vytvoril z týchto malých kúskov jemného papiera svoje umelecké plátno. Tým niekým je grafická dizajnérka Ruby Silvious, ktorá už odmietala kresliť náčrty po papierových obrúskoch. Čajom poznačená tkanina je totiž zaujímavá aj svojimi autentickými mapami od tekutiny a to jej dodáva dokonale naturálny nádych.

Neuveríte, čo umelkyňa robí s čajovými vreckami
Miluje čaj a umenie
Ráno si navarí čaj a premýšľa o tom, čo pekné vytvorí. Tak vyzerá deň Ruby Silvious priamo v New Yorku, o ktorom sa hovorí, že je iba plný stresu a komercie.

FOTO: Gigantické umelecké diela: Väčšie ste nikdy nevideli


Ona je svetlou výnimkou a prostredníctvom svojich projektov učí ľudí nielen vnímať krásu okolo nich, ale aj hľadaniu nevšednosti v naoko bežných drobnostiach každodennosti.

Neuveríte, čo umelkyňa robí s čajovými vreckami
363 dní čaju

Projekt nazvaný 363 dní čaju začal pri stole, keď si Ruby všimla, že ak čajový obal zabudne v hrnčeku a on vyschne, zrazu poskytuje dokonalé plátno na stvárnenie miniatúrnych diel.

FOTO: Grafici spojili sily s deťmi, vznikli takéto monštrá

A tak sa všetci priatelia a známi pustili do zbierania tejto komodity, pretože na vlastnú výstavu by Ruby skutočne nestihla vypiť toľko čaju sama. Začala tvoriť, aranžovať a dnes má za sebou čajové výstavy v Európe, Ázii aj USA. Jej diela sa ocitli vo verejných galériách aj v súkromných zbierkach.

Neuveríte, čo umelkyňa robí s čajovými vreckami
Viac čaju viac možností

Aby to nebolo len o jednej výstave, Ruby ich začala prispôsobovať aj tematicky. V roku 2016 predstavila projekt 52 týždňov čaju a v minulom roku s 26 vrecúškami, teda v komornejšom štýle, pokračovala vo Francúzsku. Jej miniatúry nezaberajú veľa miesta, ale sú skutočne úchvatné. Zachytávajú všetko.

FOTO: Škaredé deti na obrazoch: Maľby, ktoré vás určite pobavia

Od slávnych obrazov a replík až po fantastické výjavy, prírodu a ľudí. Krásou hýria nielen obrázky na jednom balení, ale aj triptychy zložené z viacerých častí. Ide o ďalší dôkaz toho, že ak je niekde kreativita, tak sa prejaví aj na veciach, ktoré iní majú v pláne vyhodiť.

Autor:Marcos
Foto: Ruby Silvous

DISKUSIA
29.1. 2018 15:00
Diskusia