MENU
Menu

Štýl Netradičné miesta vo svete, kde sa rozhodne oplatí ubytovať

Milujete cestovanie, zážitky a trochu vás nudia komerčné hotely, hostely a priváty? Chcete skúsiť niečo netradičné, vzrušujúce, niečo, čo prekoná aj ponuku na Airbnb? Presne pre vás sme vytipovali miesta, kde nocľah znamená zážitok a nezabudnuteľné spomienky. Možno najsilnejšie, aké si vôbec odnesiete z danej krajiny.

Netradičné miesta vo svete, kde sa rozhodne oplatí ubytovať
Chata Montaña Mágic
Ak sa niekedy vydáte do Čile, tak bývanie v tejto chate rozhodne stojí za všetky peniaze. Je to jediná chata v krajine, ktorá je nastavená na maximálnu úroveň biodiverzity. Čo to znamená? Že budete prakticky v pralese a maximálne spojený s prírodou.

Najnebezpečnejšie ubytovanie: Dom obklopuje 77 levov

Zažijete tak omnoho viac, ako len šváby v izbe. V izbách je síce luxus, no ide sa do nich lanovými rebríkmi, chata je obrastená zeleňou a dokonca má vodopád, z ktorého chodia piť vtáky. Stanete sa skutočne súčasťou prírody.

Netradičné miesta vo svete, kde sa rozhodne oplatí ubytovať
La Citadelle
Toto ubytovanie sa nachádza vo francúzskom zábavnom parku. Okrem množstva zábavných miest ponúka aj skvostné ubytovanie v tematickom hrade, kde na vás čakajú rozprávkové chodby, rôzne postavičky aj bylinková záhradka. Bude spať ako stredoveký markíz a užijete si tak Francúzsko naozaj ako kráľ.

Netradičné miesta vo svete, kde sa rozhodne oplatí ubytovať
Jetstar
Cestovanie samotné mnoho ľudí nemá rado. A spať v lietadle je často utrpenie. Ak však nie je priamo na tento účel uspôsobené. V takom prípade ponúka luxusný zážitok, ako je to v časti Pembrokeshire vo Walese.

Myšacie diery aj štýlové nápady: Najmenšie hotelové izby, aké ste kedy videli

Lietadlo z roku 1970 už neslúži na prepravu pasažierov, ale ich ubytovanie. A rozhodne nebudete spať pokrčený na sedadle, ale v luxusne prispôsobenom apartmáne. Skrátka je to ako zážitok z prvej triedy, akurát ostávate bezpečne na zemi.

Netradičné miesta vo svete, kde sa rozhodne oplatí ubytovať
Yab Yum Resort
Goa v Indii je aktuálne vychytenou turistickou destináciou, ktorá je stále obľúbenejšia. Sú tu rezorty prispôsobené na západný štýl, ale bola by škoda nebývať v Yab Yum. V chatkách zo slamy priamo na pláži Ashwem, ktoré dekoruje nádherný palmový háj. Na stavbu boli použité lávové kamene, palmové listy a mahagónové drevo. Chaty okrem toho, že sú prírodné, sú aj veľmi útulné a luxusné. Rozhodne nesklamú.

Netradičné miesta vo svete, kde sa rozhodne oplatí ubytovať
Maják Sv. Petra
V Chorvátsku si môžete vychutnať osamelú dovolenku ako na pustom ostrove a to v niektorom z majákov. Ak však chcete nakombinovať samotu aj dosah turistického ruchu, Maják Sv. Petra na Makarskej bude správnou voľbou.

Najuletenejšie hotely sveta: Určite sa v nich oplatí bývať

Maják je jednoducho zážitok a ktovie, možno v ňom zažijete aj niekoľko romantických alebo strašidelných príbehov. V každom prípade to bude pobyt bohatý na zážitky.

DISKUSIA
16.10. 2019 17:00
Diskusia