MENU
Menu

Štýl Netradičné historické účesy: Skúsite niektorý?

Móda sa opakuje, to vieme všetci. To čo frčalo kedysi a stalo sa nemoderným sa raz vráti s veľkou slávou. Tak ako účesy, ktoré v minulosti patrili k trendy vychytávkam a dnes ich príliš nevidieť. No niektoré už vystrkujú rožky. Môžete byť tento rok prvými trendsettermi, alebo žeby radšej nie?

Netradičné historické účesy: Skúsite niektorý?
Chubchik
Na Slovensku známy aj pod pojmom kačička. Toto bol štýl mládeže v deväťdesiatych rokoch a v Rusku a na Ukrajine si drží svojich priaznivcov stále.

Aj muži sa musia starať o vlasy: Ak chcete zaujať ženy, robte to takto

Jeho prevedenie je extrémne jednoduché. Všetko z hlavy odstránite, ostane akurát poriadne hustá ofina. Následne si tak môžete na vyholené časti hlavy nechať vystrihať obrazce, hviezdičky, čokoľvek. Inak veľmi príjemný strih práve na leto

Netradičné historické účesy: Skúsite niektorý?
Tupé
V princípe ide o príčeskok, ktorý sa spája hlavne s mužskými nositeľmi, ktorým testosterón začína príliš skoro uberať vlasy z hlavy. Ide o strih, ktorého história siaha až tritisíc rokov pred Kristom.

VIDEO: Uhádnete, z čoho tvorí tento umelec? Stačia mu časti ľudského tela

Tupé je strihom, ktorý je značne nariasený, a pozor, dajú sa s ním vyhrať aj americké voľby. Hoci Donald Trump odmieta, že by si takto doplnil vlasový fond, ťažko mu niečo uveriť.

Netradičné historické účesy: Skúsite niektorý?
Čching štýl
Dynastia Čching bola posledná čínska dynastia, ktorá vládla od roku 1644 do roku 1911 a mala aj svoj zvláštny štýl vlasového strihu. Na rozdiel od Ruska, tu sa nenechávala ofinka, naopak vyholila sa predná časť hlavy a tá zadná sa zapletala do dlhého chvosta.

Mýty o plešatení: Čomu netreba veriť?

Takýto vlasový styling si vyžaduje aj značnú trpezlivosť, kým vlasy dorastú. Vyzerá však noblesne aj bojovo, veľmi dobre sa pripravuje z dlhých vlasov.

Netradičné historické účesy: Skúsite niektorý?
Mullet
Obľúbený mužský účes, ktorý sa chytil v 80. a 90. rokoch dvadsiateho storočia. Je veľmi jednoduchý a pôsobí masívne. Jeho základom je ostrihať si vlasy na temene a po stranách hlavy nakrátko, pričom vzadu ostávajú vlasy dlhé až po ramená, či dokonca ďalej. Bol to typický účes rockovej hviezdy. V minulosti boli jeho nositeľmi David Bowie, Paul McCartney členovia kapely Guns N' Roses. V Československu ho preslávil Jaromír Jágr.

Netradičné historické účesy: Skúsite niektorý?
Afro vrkôčiky
Podobajú sa na dredy, ale úplne nimi nie sú. Ide o malé pletené vrkôčiky okolo hlavy, ktoré nosia muži aj ženy, celebrity aj bežní ľudia v z ulice. Ich výhodou je, že sa dajú rôznorodo kreovať, spájať, či ozdobiť zvončekmi, alebo korálkami. Na letnú pohodičku pri táboráku, celkom dobré retro.

Autor: Marcos
Foto: Oddee

DISKUSIA
1.5. 2018 19:00
Diskusia