Dedičstvo nemusia tvoriť iba majetky, ale aj nehmatateľné veci, ktoré si nosíte v sebe - gény a nejde iba o farbu očí. Pozrite sa, čo všetko môže byť predmetom dedičstva po vašich rodičoch a predkoch. 

Nejde iba o majetky: Čo všetko môžete zdediť po rodičoch?
Zdroj: Profimedia
Agresivita
Výskumy ukázali, že ľudia sa nestávajú násilníkmi iba kvôli zlému vplyvu prostredia. Človeka robí agresívnym a útočným aj bojovnícky gén, ktorý sa objavuje u niektorých ľudí. Bojovnícky gén vplýva aj na to, že človek, ktorý ho nesie, je ochotný viac riskovať.

FOTO: Dobrý účes spraví veľa aj u mužov

Krivé prsty
Porovnajte si svoje prsty a prsty svojich rodičov, je veľmi pravdepodobné, že v nich nájdete podobnosť. Najmä malíček zvyknú mať deti rovnako zakrivený ako rodičia.

Dlhovekosť
Niektoré rodiny majú skrátka tuhý korienok a žijú nadpriemerne dlho. K dlhovekosti však gény nestačia a je potrebný aj zdravý životný štýl.

Hlúposti, ktoré robia všetci, ale nepriznávajú sa k nim (a vy nie ste výnimka)

Potenie
Znie to zvláštne, ale po vašich rodičoch môžete zdediť aj to, ako veľmi sa potíte. Intenzívne potenie môže prezrádzať aj skrytú chorobu.

Krátkozrakosť
Mnohé deti krátkozrakých rodičov majú tiež problémy so zrakom. Vedci sa však domnievajú, že nejde o genetickú záležitosť, ale o vplyv prostredia.

Užitočné cestovateľské tipy: Môžu vám zachrániť krk na dovolenke

Predispozícia na nadváhu
Na to, či budete obézny, alebo nie má veľký vplyv to, či sú obézni aj vaši rodičia. Ale aj majú vaši rodičia nadváhu, neznamená to, že sa musíte zmieriť s nadváhou. Normálnu váhu si môžete udržať, ak si budete dávať pozor na to, aby ste prijímali menej kalórií, než počas dňa spálite.