Ind Nithyananda Paramashivam založil štát, ktorý na mape nenájdete. Nie preto, že by bol malý, ale preto, že nik nevie, kde sa vlastne nachádza. Paramashivam ohlásil jeho vznik v roku 2019 s tvrdením, že kúpil ostrov pri pobreží Ekvádora, ktorý bude sídlom Spojených štátov Kailaských. Vláda tejto juhoamerickej krajiny síce o podobnej transakcii nemá ani tušenia, Paramashivam na to ale nedbá. Kontroverzný guru sa za posledné štyri roky síce ani raz neobjavil na verejnosti, no jeho ambície rastú. V roku 2023 sa totiž predstavitelia Spojených štátov Kailaských zúčastnili dvoch rokovaní OSN.

Nithyananda Paramashivam, ktorému jeho nasledovníci udelili titul „najvyšší veľkňaz hinduizmu“, má komplikovanú minulosť. Čelil obvineniu zo znásilnenia aj únosov detí, avšak pár dní predtým, ako sa mal dostaviť na súd, ušiel. Odvtedy sa skrýva, no jeho nasledovníci veria, že Spojené štáty Kailaské budú útočiskom pre hinduistov, ktorí čelia rovnakému prenasledovaniu ako Nithyananda Paramashivam.

Hoci štát „existuje“ už štyri roky, väčšej pozornosti sa dočkal až v roku 2023, keď jeho zastupiteľov videli na rokovaní OSN. Žena, ktorá sa predstavila ako Vijayapriya Nithyananda, sa dokonca dostala k mikrofónu a rečnila o právach domorodých obyvateľov a udržateľnom rozvoji. Zároveň nezabudla podotknúť, že Spojené štáty Kailaské poskytujú svojim obyvateľov zdarma jedlo, ubytovanie aj zdravotnú starostlivosť, jej tvrdenia ale nemožno overiť. Predstavitelia OSN uviedli, že rokovania boli verejné a tak sa ich mohol zúčastniť každý, na organizáciu to každopádne nevrhá dobré svetlo.

Existencia tohto štátneho útvaru je síce bizarná, no musíme uznať, že Nithyananda Paramashivam je skutočne kreatívny. V januári 2023 napríklad vyhlásil, že USA uznali suverenitu Spojených štátov Kailaských, keď ich Newark vyhlásil za svoje partnerské mesto. To sa skutočne stalo a americké úrady museli následne dohodu zrušiť s tým, že predstaviteľov Newarku Paramashivam podviedol. Nuž, aj takéto veci sa dejú.