Kto by nechcel žiť život pokojnejšie, užitočnejšie a vyváženejšie. Nie každý má ale na to vlohy, aby dodržiaval pravidlá, ktoré k tomu vedú. Ak chceme zmeniť svoj život, musíme do neho zahrnúť návyky, ktoré nám v tom pomôžu. Existuje množstvo návykov, ktoré dokážu človeka priviesť k väčšej rovnováhe. Spánok, organizovanie dňa, štúdium alebo tie, ktoré uvádzame v článku.

Naučte sa byť top! Tieto zvyky zmenia váš život
Cvičenie
Cvičenie má úžasne pozitívne krátkodobé, ale i dlhodobé účinky. Udržíte si ním správne percento telesného tuku, zvýšite flexibilitu a silu, čím sa zníži pravdepodobnosť zranenia. Predĺžite si život, zlepšíte imunitný systém, dlhšie si udržíte mladosť a budete plní elánu do ďalšieho života. Vaša pokojová frekvencia srdca sa zníži a vo všeobecnosti sa budete cítiť v pohode. Niektoré dni sa môžete hýbať len 10 minút, ostatné dni si môžete poriadne dať v posilňovni do tela. Niekedy stačí ako pohyb hodinová prechádzka v prírode.

Meditácia
Niet nad to, ak sa naučíte ponárať do vlastného vnútra, s cieľom lepšie sa spoznať a naučiť sa využívať svoje zdroje. Meditácia je relax pre dušu aj telo, pretože telo je uvoľnené a môže sa regenerovať a duša sa dostáva do sfér, z ktorých pochádza. Meditácii sa treba naučiť, lebo naše vlastné ego a rozmaznaná myseľ budú našimi nepriateľmi. Myseľ totižto stále túži po pozornosti, je úzko spojená s egom a stále je aktívna. Odmenou nám bude úžasná schopnosť koncentrácie a vnútorný pokoj.

Čítanie
Ak čítate tie správne knihy, ktoré vás inšpirujú a motivujú, môžete zmeniť svoj život. Knihy, ktoré napísali nadaní ľudia, sú plné životných skúseností a poznatkov, ktoré vás môžu posunúť. Stačí pritom čítať pol hodiny denne. S prívalom informácií sa zvýši aj vaša schopnosť využívať informácie v praktickom živote či vaša schopnosť komunikovať.

Businessman Crossing the Finish Line --- Image by © Royalty-Free/Corbis
Businessman Crossing the Finish Line --- Image by © Royalty-Free/Corbis
Kreatívny oddych
Ak existuje niečo, k čomu si viete sadnúť a urobiť len pre vaše potešenie, je to úžasné. Môže to byť napríklad hra na hudobnom nástroji, stružlikanie dreva, maľovanie či písanie básní. Aj keď krivka dokonalosti učenia stúpa pomaly, zväčša dostanete to, čo ste do nej vložili. S takouto zábavou sa budete cítiť ako znovuzrodení a odľahčíte si deň. Ak investujete do svojich koníčkov, zúročí sa vám to.

Výživa
Pre produktívny život a schopnosť sa sústrediť je energia veľmi dôležitá. To, čo jete má obrovský vplyv na to, ako sa cítite. Ak budete zdravo jesť, môžete sa vyhnúť strate energie, zaženiete choroby a celkovo sa budete cítiť fit. To, čo vkladáte do svojho tela je veľmi dôležité. Sledujte ako funguje vaše telo. Minimalizujte príjem cukru, konzervovaných potravín, pite 1,5 l vody denne a jedzte zeleninu.

Zodpovedné nakupovanie
Uplatňovaním koncepcie potrebných výdavkov máte vynikajúci základ pre správu vašich peňazí. Naplánovali ste si tento nákup? Ak nie, nekupujte to. Povaha plánovania nákupu spočíva v tom, že je v súlade s cieľmi a rozpočtom. Impulzívne nákupy sú úplne opačného typu, "tu a teraz" uspokoja len v tej chvíli a miniete pri nich peniaze, ktoré vám budú chýbať tam, kde ich potrebujete.

Sociálnosť
Každý deň sa snažte zdokonaľovať svoje sociálne zručnosti. Schopnosť efektívne komunikovať s ľuďmi má mnoho pozitívnych dôsledkov v osobnom a profesijnom živote. Načúvajte ľuďom s úmyslom pochopiť ich, potlačte svoje nutkanie byť v centre a nechajte ostatným priestor, aby sa presadili. Venujte ľuďom očný kontakt, experimentujte s dotykom pri komunikácii. Nebojte sa, choďte von, komunikujte a rozvíjajte svoje sociálne zručnosti.

Nový cudzí jazyk
Učiť sa cudziemu jazyku znamená nájsť v sebe nový rozmer. Stačí, ak každý deň strávite 30 minút učením sa novému jazyku a zlepšíte si pamäť, myslenie, spoznáte novú kultúru, nové zvyky. Navyše, ak radi cestujete, ocenia vás aj v cudzine.