So zlatou záťažovou vestou

Muž menom Đỗ Ngọc Thuận má 34 rokov a celý svoj majetok nosí denne na sebe. Už ako malého ho fascinoval zlatý kov a len čo mohol, tak svoje prvé peniaze neinvestoval do akcií a sporení, ale nakúpil si zlaté šperky. Keď mal voľné peniaze, prikúpil si ďalšie zlato a tak začal pútať už pozornosť miestnych, pretože nie je obvyklé, aby muž chodil s výbavou malého klenotníctva. Ako začal pútať pozornosť, rozhodol sa, že šperky nie sú pre neho len ozdobou, ale doslova životným štýlom a reklamným pútačom.

Pozornosť všade, kde príde

Bez zlata sa Đỗ Ngọc Thuận prakticky nepohne z domu. Nie je možné ho prehliadnuť a keď vyrazí v slnečný deň na ulicu, tak pôsobí, akoby vykročil práve zo starovekého Egypta. Do dnešného dňa dokázal nazhromaždiť päť kilogramov šperkov, ktorých jas vyráža dych. V minulosti síce upútal pozornosť, ale až neskôr si otvoril vlastný biznis, ktorý prosperuje nielen vďaka tomu, že podáva skvelé jedlo, ale aj preto, že si chce každý kúpiť niečo pod zub u zlatého chlapca.

Popularita rastie so zlatom 

V súčasnosti nosí desať zlatých prsteňov, 30 zlatých náramkov a viac ako tucet hrubých náhrdelníkov. A to nepočítame veľké náušnice a náramky na členky. Celkovo vraj každý deň nosí okolo päť kilogramov zlata. Pritom s rastom cien zlata na svetových trhoch sa prakticky každý deň zvyšuje aj jeho majetok bez toho, aby čokoľvek predal vo svojom stánku.

Domáci aj turisti začali muža fotiť a to mu prinieslo nevídaný úspech na sociálnych sieťach. Vďaka nim sa milovník zlatých šperkov stal svetovo známym, no zatiaľ čo niektorí mu závidia a chvália ho, iní ho kritizujú a dokonca ho obviňujú z toho, že nosí falošné šperky. Všetky však vyhlasuje za rýdze, jeho tvrdenia sú však pochybné, keďže kilo zlata dnes stojí skoro 60-tisíc eur.

O zdravie sa nebojí

Thuận tvrdí, že od roku 2008, kedy začal intenzívne nosiť veľké množstvo zlatých šperkov, mu len dvakrát hrozilo okradnutie. K prvému prípadu prišlo po zotmení v roku  2014, keď si všimol skupinu ľudí, ktorí ho sledovali. Vbehol do obchodu  a podozrivá skupina sa radšej rozpŕchla.

Druhýkrát šoféroval a bol nútený zastaviť, pričom sa jednému z útočníkov sa podarilo chytiť reťaz na jeho krku. Đỗ Ngọc Thuận rýchlo zareagoval a zlodej ušiel len s príveskom.

Napriek tomu, že to nie je vždy bezpečné, tak sa svojej vášne vzdať neplánuje. Bez zlata nedokáže byť ani chvíľu a aj vďaka nemu má pred obchodom stále plno. A už asi tušíte, kam smeruje zisk. Prirodzene do obnovy jeho zlatej garderóby.