Pomalé naťahovanie

Natiahnite telo ešte poležiačky. Až potom si sadnite na posteľ a urobte pár predklonov a úklonov do strán. Precvičíte tak svalové vlákna a medzistavcové platničky a tiež ich prekrvíte. Nebudete vstávať stuhnutý a ako sa hovorí, zahrejete si motor. Pretože ani pri autách studený motor nepodáva najlepší výkon.

Sprcha s cvičením

Dajte si ráno horúcu sprchu a následne pridajte aj ľadovú. Skúste si takto vystriedať pár ráz a budete svieži ako rybička. Teplo podporuje prekrvenie svalov a kĺbov. Zároveň uvoľňuje stuhnuté a stiahnuté miesta. Po horúcej sprche urobte pár drepov. Potom sa zhlboka nadýchnite a zase sa pomaly postavte. Tento pohyb precvičuje takmer 90 percent všetkých svalov a zapája aj brušné svaly a tie okolo chrbtice. Striedanie tepla a chladu vás definitívne prebudí.

Napite sa

Najlepšia je čistá voda. Dokonca omnoho lepšia ako káva. Je potrebné si uvedomiť, že telo je po hodinách spánku dehydrované. Potíte sa, dýchate, zbavujete sa vody. Preto je základom sa dobre napiť. Minimálne dva deci vody.

Doprajte si sex

Po rannom sexe bude vaše telo hýriť šťastím, budete pozitívne naladený, plný prirodzených opiátov v podobe endorfínov a hormónov šťastia. Rovnako tak treba priznať, že muža máločo nabudí tak, ako pohľad na nahé ženské telo. Preto je sex dlhodobo osvedčeným receptom na pekný deň a ranné vstávanie. Navyše ako sa u mužov hovorí, penis vstáva skôr, takže vás sexom celých krásne prebudí.

Zabehajte si

Ak nemôžete mať ráno sex, tak to skúste behom. Určite nemasturbujte, pretože masturbácia je osamelá činnosť a nenabudí človeka tak, ako keď sa milujete so skutočnou partnerkou. V tom prípade sa potešeniu zo sexu vyrovná beh, ktorý bude trvať minimálne 20 minút. A tento čas si dokáže nájsť každý. Stačí sa len odhodlať a zaviazať si šnúrky na topánkach.