MENU
Menu

Štýl Najhorší kanibalskí vrahovia: Obete jedli so zvráteným potešením

Motivácia stať sa kanibalom môže byť rôzna. Od šetrenia peňazí na potraviny až po presvedčenie, že týmto skutkom kanibal pošle obeť do neba, alebo že sám bude naďalej žiť v jej tele. Väčšinou však za kanibalizmom stojí psychiatrická diagnóza. Nahliadnite do konania kanibalov, ktorí v histórii patrili medzi najagresívnejších.

Najhorší kanibalskí vrahovia: Obete jedli so zvráteným potešením
Ottis Toole
Ottis Toole bol sériový vrah, ktorý vraždil viac ako dvadsať rokov. Pôsobil predovšetkým na Floride, z čoho pochádza aj jeho prezývka „Jacksonvillský kanibal". Prvú vraždu údajne spáchal vo veku 14 rokov, pričom sám tvrdil, že zabil viac ako 100 ľudí.

Spovede kanibalov: Ako chutí ľudské mäso?

Základy jeho zvrátenosti položila babička, ktorá verila, že Ottis je satan, a preto ho učila rôzne satanské rituály. Počas svojej kanibalskej kariéry si Toole obete griloval, pil ich krv, pochutnával si na ľudských rebierkach. Počas vyšetrovania uviedol, že niekedy jedol obete len preto, aby ušetril peniaze na potraviny.

Najhorší kanibalskí vrahovia: Obete jedli so zvráteným potešením
Joachim Kroll
Medzi rokmi 1955 a 1976 vyčíňal v Nemecku vrah, ktorý zabil 14 ľudí. Kroll bol obzvlášť krutý kanibal, pretože všetky jeho obete našli doslova rozkúskované na malé časti. Rovnako ako Toole, aj Kroll tvrdil, že jeho vraždy súviseli s neschopnosťou kúpiť si jedlo, pričom tvrdil, že absolútne uspokojenie mu prináša predovšetkým konzumácia malých detí.

Oprávenený kanibalizmus: Keď ľudia jedli ľudí kvôli prežitiu

Polícia ho odhalila, keď na údržbu zatelefonoval jeho sused, že v dome majú upchaté odpadové potrubie. Keď sa pýtali Krolla, tvrdil, že je to kvôli črepinám. Bohužiaľ, skutočnou príčinou boli črevá jeho štvorročnej obete. Polícia neskôr v Kroolovom byte našla hrnce plné častí tela, ktoré si varil a konzumoval.

Najhorší kanibalskí vrahovia: Obete jedli so zvráteným potešením
Jeffrey Dahmer
Jedným z „najpopulárnejších" kanibalských sériových vrahov a nekrofilov je Jeffrey Dahmer. V rozmedzí rokov 1978 a 1991 zavraždil najmenej 17 mladých mužov a chlapcov. Jeho obete tvorili zväčša černošskí gigolovia, ktorých vyhľadával v gaybaroch. Za ich vraždy ho odsúdili na 900 rokov väzenia. So svojimi obeťami experimentoval, jednej sa snažil zaživa vybrať srdce z hrude či vpichnúť striekačkou vriacu vodu do mozgu. Vo svojej neslávne známej garsónke číslo 213 obete štvrtil a nakladal do kyseliny.

Pikantné príbehy zo života kanibalov

Pohlavné údy si odkladal ako trofeje, neskôr ich jedol. Keď polícia vstúpila do jeho domu, našla v ňom množstvo rozštvrtených tiel, fotografie nahých a mŕtvych mužov, chladničku plnú ľudského mäsa a nádobu s kyselinou chlorovodíkovou, v ktorej ropúšťal nekonzumovateľné časti tiel. Za jeho šialené správanie údajne môže zážitok z detstva, keď ho znásilnil muž. Dahmera však napokon vo väzení čakala smrť - spoluväzeň ho ubil na smrť pri upratovaní toaliet, vraj aby pomstil všetky jeho obete.

Najhorší kanibalskí vrahovia: Obete jedli so zvráteným potešením
Tamara Samsonová
Áno, v tomto zozname figuruje aj žena. Tamara Samsonová bola ruská sériová vrahyňa. Zatkli ju vo veku 68 rokov kvôli podozreniu z vraždy jej 79-ročnej priateľky Valentiny po tom ako ju kamera zachytila, ako prenáša v čiernej plastovej taške veci podobné ľudským ostatkom. Vyšetrovanie neskôr odhalilo, že zabila najmenej 11 ľudí za účelom ich konzumácie. Nielenže zavraždila svoju priateľku, ale nezvestní bol aj jej manžel a niekoľko ďalších blízkych rodinných príslušníkov. Tamaru nakoniec vyhlásili za duševne chorú s diagnózou paranoidná schizofrénia.

Najhorší kanibalskí vrahovia: Obete jedli so zvráteným potešením
Albert Fish
Tento chlapík bol monštrum, a to doslova. Bol sadista, trpel bludmi a stal sa z neho sériový vrah, pedofil a kanibal. K jeho obetiam patrilo 10-ročné dievčatko, ktoré Fish uniesol, zavraždil a napokon zjedol. O šesť rokov neskôr poslal rodine nevinného dievčatka list s podrobným opisom celého zverstva. Uviedol v ňom, ako ju rozstrihol, piekol v rúre a počas deviatich dní celú zjedol. Vďaka tomuto listu polícia Fisha vypátrala, zatkla a obvinila. Kanibala popravili v roku 1936 v New Yorku.

Najhorší kanibalskí vrahovia: Obete jedli so zvráteným potešením
Andrej Čikatilo

Andrej Čikatilo alias „rostovský rozparovač" bol sériový vrah v ére ZSSR. Jeho brutálne zabíjanie začalo zavraždením deväťročnej Leny Zakotnovej v roku 1978. Tento čin vyústil do teroru, ktorý trval 12 rokov. Podľa vyšetrovateľov stála za jeho zvrhlým správaním neschopnosť vyrovnať sa s impotenciou, ktorá viedla k sexuálne motivovaným zločinom. Po dolapení sa priznal k 53 vraždám aj ku konzumácii genitálií svojich obetí, čím ich trestal za svoju sexuálnu dysfunkciu. Obete kruto týral, odrezával im jednotlivé časti tela, škrtil ich, ženám vytrhával maternicu a odrezával bradavky. Za jeho činy ho odsúdili na smrť a popravili strelou do hlavy.

DISKUSIA
12.12. 2017 17:00
Diskusia