MENU
Menu
Big Splash

Štýl Najdrahšie zvieratá na svete: Domáci miláčikovia skutočne na nezaplatenie

Niekto si kúpi rybky do akvária za pár centov. Niekto však aj na lásku k domácemu miláčikovi pozerá cez peniaze. Chov luxusných maznáčikov totiž môže byť drahým koníčkom, ale aj inšpiráciou na podnikanie.

Big Splash
Tento tibetský mastif sa predal za 1,5 milióna dolárov. Bol označený za dokonalý exemplár. Navyše bol geneticky veľmi dobre uspôsobený na to, aby mohol byť prenášačom génov na ďalšie pokolenia. To znamená skvelú príležitosť. Pretože tieto psy sa predávajú v cenovej hladine tisíc eur za jedno šteňa. A to už rozhodne nie je málo.

Roháče
V našich zemepisných šírkach ide o chránený druh. No a hoci na prvý pohľad rozhodne nevyzerá ako domáci miláčik, excentrickým chovateľom sa pri pohľade naň rozžiaria oči. Veď napríklad ani tarantula nie je bežný maznáčik. Podobne ako roháč. Posvieťme si však na tohto mega chrobáka bližšie. Napríklad v Japonsku je takýto chrobák extrémne cenný. Prakticky sa tu nevyskytuje a jeho chov v zajatí je doslova investícia. V roku 1999 bol krásny roháč predaný japonskému podnikateľovi za 90 500 dolárov.

Holuby
U nás sú ich plné námestia. Dokonca v súčasnosti ich je rozhodne po sídliskách, v parkoch a v uliciach viac ako ľudí. Lenže holuby sú aj zberateľskými kúskami. Chovatelia špičkových holubov pre nich stavajú doslova zlaté klietky. Je to mánia podobná chovu dostihových koní. A podobné sú aj ceny. V minulom roku si istý čínsky chovateľ kúpil holuba menom Armando za 1,4 milióna dolárov. Armando bol výnimočný. Chovateľ si ho do svojej zbierky zaradil práve preto, že patrí k novej generácii pretekárskych holubov s potenciálom mať ďalšie potomstvo. No a práve preteky holubov sú v Číne veľmi obľúbené.

Fusaichi Pegasus
Zdroj: Youtube

Absolútne najdrahšie predané zviera všetkých čias. Plnokrvník, žrebec, absolútna závodná špica. Predaný bol krátko po víťazstve v Kentucky Derby v roku 2000 a nový majiteľ za ustajnenie šampióna zaplatil 70 miliónov dolárov. Je to kôň, ktorý sa narodil v roku 1997 a stal sa skutočne miláčikom davov. Zapísal sa do histórie domácich zvierat nielen výkonmi, ale práve aj cenou. Samozrejme jeho hodnota dnes už dávno neodzrkadľuje pôvodnú, ale aj tak má prvenstvo už isté minimálne do svojej smrti.