MENU
Menu
zdroj: Pixabay
a

Štýl Najchutnejšie recepty na ľadové kávy a čaje: Očarte nielen partnerku

Káva a čaj sú dva zdravé energetické drinky. Lenže počas leta nad nimi krútime nosom, pretože piť v lete teplé je ako doniesť si do háremu vlastnú frajerku. Lenže existuje aj iná možnosť. Pripraviť si kávu a čaj studené. A to neznamená nechať ich vychladnúť.

Chlad a teplo
Vychladnutý čaj nie je dvakrát chutný a dokonca ani zdravý. Rovnako aj vychladnutá káva je určená pre nepriateľa. Ak chcete mať kvalitný studený nápoj, nemôžete začať teplom a potom prejsť na pomalé chladnutie. Nápoj vtedy zostarne a zoxiduje. Naučte sa očariť seba aj priateľov chutnými ľadovými nápojmi.

Ľadová káva klasik
Tu prakticky nemáte čo pokaziť. Ide o prípravu kávy horúcim spôsobom, akurát ju okamžite po príprave prelejete do hrnčeka plného ľadu. Káva tak vychladne extrémne rýchlo a zastaví sa aj proces pomalého znehodnotenia. Takúto kávu je dobré dochutiť napríklad zmrzlinou alebo javorovým sirupom.

Cold brew
Obľúbený letný tip prípravy kávy aj medzi kávovými fanatikmi a hipstermi. Nemá totiž nádych lacnej prípravy kaviarenskej ľadovej kávy, ale ide o pár levelov sofistikovanejšej prípravy. Na druhej strane treba uznať, že cold brew naozaj vytiahne z kávy aj chute, ktoré teplá príprava nedostane. Základom bude studené lúhovanie v pomere 1:10. To znamená, že na liter kávy potrebujete 100 gramov kávy.

Vtedy dostanete kvalitnú kávu, ktorú môžete hneď piť, nebude ani silná, ani slabá, ale pripravená na konzumáciu. Kávu pomeliete, zalejete studenou vodou a odložíte na 12 až 24 hodín do chladničky. Potom môžete piť. len tak samú, s trochou ľadu, mliekom. Podľa chuti. Káva bude mať nízku kyslosť, dostatok kofeínu, jemnú chuť a skvele vás nakopne.

Ľadový čaj
V Číne dávali vychladnutý čaj ľuďom, ktorým chceli uškodiť. Počas chladnutia dochádza k rozpadu niektorých látok, ktoré už pre človeka nepôsobia blahodarne, ale naopak, škodlivo. Preto ak chcete dostať čaj zdravý a pritom studený, opäť je potrebné staviť na metódu studeného lúhovania. Je nutné mať kvalitné sypané zelené čaje. V tomto prípade môžete dať päť gramov čaju pokojne aj na pol litra až liter vody. A šup na noc do chladničky. Ráno máte zdravý a osviežujúci čaj.

Matcha – ľadový čaj
Riešenie pre tých, ktorým sa nechce čakať. Dve naberačky na matcha čaj dáte do pollitrovky studenej vody a poriadne pretrepete. Okamžite máte kvalitný a chutný zelený čaj. Ide totiž o kvalitný mletý čaj, takže je to niečo ako instantná káva, akurát ide o prvotriednu kvalitu chuť a skutočný čaj. Bez čakania a na počkanie. Extra zdravé.