MENU
Menu

Štýl Najbrutálnejšie SUV má šejk z emirátov, je skutočne obrovské

Keď si šejk niektorého zo Spojených arabských emirátov zmyslí hoci aj ten najšialenejší nápad, veci sa okamžite dajú do pohybu. V tejto krajine akoby neexistovali obmedzenia. Aktuálnym príkladom je Saif bin Zajed al Nahjan, ktorý vládne emirátu Abú Zabí. Povedal si, že chce mať auto, ktoré nikto iný na svete nebude vlastniť. No a na zákazku mu vyrobili SUV, ktoré je najväčšie, najspoľahlivejšie a najbizarnejšie.

Najbrutálnejšie SUV má šejk z emirátov, je skutočne obrovské
Keď zavelí šéf
Výstrelky bohatých arabských šejkov nie sú ničím novým, no v ostatnom období Saif bin Zajed al Nahjan skutočne prekvapil svet svojim odhodlaním mať SUV, ktoré bude ako dinosaurus v zoologickej záhrade. Ide o auto na mieru a vyzerá ako kríženec tanku, obrneného transportéru a vojenskej „vétriesky". No pravda je taká, že pod naleštenou kapotou bije dračie srdce. Vozidlo nesie názov Dhabiyan je ho torzo je postavené na vojenskom vozidle Oshkosh M1075, ktoré krížili s džípom Wrangler.

Zlyhania GPS, ktoré skončili tragickými úmrtiami

Celá táto opacha je poháňaná šesťvalcovým dieselovým motorom . Váha je neuveriteľných 24 ton, má dĺžku 10,8 metra, šírku 2,5 metra a výšku 3,2 metra. Šejk je síce jeden z najznámejších automobilových zberateľov v emirátoch, ale aj na neho je toto skutočne perlička.

Najbrutálnejšie SUV má šejk z emirátov, je skutočne obrovské
Dúhový kráľ
V arabských krajinách ešte pojem dúhy nie je tak tesne spojený s homosexuálnymi pochodmi a tak si svoju prezývku šejk hrdo stráži. Vznikla totiž práve na základe jeho záľuby mať tie najluxusnejšie autá sveta vo svojej garáži, ale často v absolútne nepredstaviteľných farebných variáciách a preto ich rád vystavuje ako svoje dúhové kráľovstvo.

FOTO: Najbizarnejšie vozidlá, aké kedy človek vyrobil

Na svoje nové SUV je patrične hrdý, hoci má len „obyčajné" kovové sfarbenie. Aj keď totiž disponoval modelmi na objednávku od najlepších značiek, stále išlo len o bežných výrobcov. V prípade tohto SUV je všetko inak a panovník sa modelom podľa vlastných snov hrdo chváli naprieč Instagramom. Nikto nemá rovnakú značku. A to šejkovi zjavne hladí ego, pretože krása tohto diela je rozhodne minimálne diskutabilná.

Autor: Marcos
Foto: Instagram/shhamadbinhamdan

DISKUSIA
16.3. 2019 18:00
Diskusia