MENU
Menu
a

Štýl Najbohatšie rodiny sveta: Ako sa im podarilo zarobiť miliardy?

Niektoré domácnosti nemusia premýšľať nad splátkami hypoték. Žijú v luxusných sídlach a aj na prahu ekonomickej krízy sú pekne za vodou. Pozrite sa na majetky rodín, ktoré žijú v rozprávkovom svete, kde o peniaze nie je núdza.

Dumasovci
Táto rodina sa radí medzi najbohatšie v rámci európskeho priestoru. Dumasovci totiž stoja za luxusnou značkou Hermès. Značkou, ktorú každý chce mať, každý ju miluje a je za ňu ochotný zaplatiť značné peniaze. Príbeh rodiny sa píše už od roku 1837, kedy bola táto luxusná výroba založená. Od tej doby stihli nahonobiť majetok, ktorý sa odhaduje na bezmála 50 miliárd dolárov.

Ambaniovci
India nie je zďaleka chudobnou krajinou. Akurát má veľa obyvateľov, ktorí nezarábajú príliš veľa. Aj v Indii sa však dá bývať inak ako v slume. Stačí sa chytiť príležitosti.  To dokazuje rodina Ambaniovcov. Držia pod palcom spoločnosť Reliance Industries, ktorá je textilnou fabrikou s obrovským podielom na trhu. Akcie sú rozdelené medzi členov rodiny. Keďže pomaly každé druhé tričko je šité práve v Indii, niet sa čo čudovať, že majetok rodiny presahuje 52 miliárd dolárov.

Charkiovci
Ide o vládnucu rodinu v Thajsku. Kráľ žiadnej krajiny nemôže byť chudobný a rodina je vo vedení štátu už 238 rokov. Dones sa teší veľkej obľube obyvateľov. Aj tých najchudobnejších, hoci Charkiovci biedou netrpia. Ich súkromný majetok sa odhaduje na viac ako 60 miliárd dolárov a k majetku patria nielen drahé kovy, autá , ale aj tie najlukratívnejšie nehnuteľnosti.

Zuckerbergovci
Donedávna v tom bol sám, ale odkedy si založil rodinu, okamžite ju Mark Zuckerberg  katapultoval medzi najbohatšie biznis rodiny súčasnosti. Je jeden z mála ľudí, ktorých zrejme neovplyvní žiadna finančná kríza, pretože zatiaľ, čo sú všetci doma, tak všetci využívajú sociálnu platformu, ktorú vymyslel na internátnej izbe. Jeho rodinka má už dnes vankúš 63 miliárd dolárov, čo rozhodne stačí aj na hrošie časy.

Marsovci
Históriu tejto biznis dynastie začal písať Forrest Edward Mars, ktorý založil impérium sladkostí pod značkou Mars. V roku 1923 predstavil svetu slávnu tyčinku Milky Way, v roku 1932 dobrotu Mars  a v toku 1941 fenomenálne cukríky M & M. Tento biznismen zomrel v roku 1999, ale pokračovatelia jeho rodiny ďalej ostávajú v biznise. Popri tom spravujú majetok väčší než 70 miliárd dolárov.