Odstránenie rebier

Dlho sa šepkalo, že túto procedúru podstúpil aj Marilyn Manson. V jeho prípade síce išlo o fámy, ale odstránenie rebier bola v minulosti naozaj estetická záležitosť. Podstupovali ju samozrejme ženy, ktoré túžili po krásnej postave „presýpacích hodín“. Toto bol jeden z najväčších trendov krásy už vo viktoriánskej ére a ženy by dali čokoľvek za vysnívanú postavu. Doslova aj vlastné rebrá. Pretože sa používali tesné čipkované korzety na tvarovanie a zmenšovanie postavy, rebrá boli nazvyš. Preto si niektoré ženy skutočne dali polámať a odstrániť spodné rebrá, aby si telo stiahli korzetom a dosiahli tento „dokonalý“ tvar.

Pásomnica

Dnes obávaný parazit, v minulosti vyhľadávaná terapia ako schudnúť. No niektorí schudli až tak, že umreli. Pri infekcii pásomnicou je totiž prvým príznakom strata hmotnosti, takže si do tela nasadili pásomnicu. Táto diéta kázala konzumovať vajíčka pásomníc. Mnohí naozaj vďaka pásomnici krásne, rýchlo a bez námahy schudli. Jediný problém je, že pásomnica spôsobuje nevoľnosti, horúčky, hnačky a bolesti brucha. A dokáže vás zabiť.

Vysoké platformy

Podpätky sú sexi. Dokonca ide aj o atraktívny fetiš, ale v minulosti ženy chodili na podpätkoch tak vysokých, že pripomínali malé chodúle. No a samozrejme často padali a zranenia boli bolestivé. Dôvodom však bola krása. Nielenže chceli byť vyššie. Ony si nechceli zašpiniť šaty od zeme a preto chodili od nej čo najviac vzdialené. Aj na šokujúco vysokej platforme.

Krakovky

Táto slávna obuv bola pomenovaná po poľskom meste Krakov, kde prvýkrát prišli na scénu v 15. storočí. Už pri pohľade na tieto topánky je jasné, prečo nezostali trendy dlho a nakoniec boli v niekoľkých krajinách zakázané. Mali veľmi dlhé špičky, vďaka čomu boli nepraktické. Viedli k mnohým smrteľným pádom. Pretože bolo ťažké v nich chodiť. Ale ženy ich svojho času považovali za atraktívne.

Vysoké čelá

Bol to módny trend počas alžbetínskych čias a vysoké čelá sa považovali za znak krásy. Niektoré ženy si dokonca vytrhávali niekoľko vlasových línií, aby dosiahli tento pohľad. To však môže poškodiť rast vlasov a spomaliť ho, keďže vlasy sa opakovane vytrhávajú z pokožky hlavy. Akonáhle je folikul poškodený, vlasy nedorastú vždy. Ako už ale asi tušíte, ženám to v minulosti vôbec nevadilo. Práve naopak. Našťastie tento trend už odplával do zabudnutia.