Má 25 rokov a kašle na súčasné módne trendy aj vychytené značky. On verí štýlu, ktorý mužov zdobil pár storočí dozadu. Vyzerá akoby sa vrátil z minulosti a baby sú z neho hotové. Dokonca to dotiahol aj na vlastnú značku, takže byť iný sa mu oplatilo.

Muž sa oblieka ako džentlmen z minulosti, ženy ho zbožňujú
Nikdy mu nesedeli moderné šaty
Zack Pinsent je v Brightone vo Veľkej Británii dobre známym pánom. Keď bol malý, nosil bežné oblečenie len preto, že nevedel, čo by si obliekol iné. No keď mal 14 rokov, zmenil sa mu život. Objavil oblečenie zo začiatku 19. storočia a pochopil, že toto je presne to, čo chce nosiť na sebe, čo by chcel mať oblečené a pre čo sa narodil.

FOTO: Cosplay po Rusky: Chlapíkove kostýmy vás pobavia

Nebolo však jednoduché dostať sa k starožitným kúskom a tak zobral veci do vlastných rúk. Nakreslil si strihy a začal šiť. Stal sa nakoniec krajčírom a tak môže nosiť kvalitné trendy kostýmy z minulých storočí, akurát z moderných materiálov.

Hviezda mesta aj internetu
Zack má na Instagrame takmer 300-tisíc sledovateľov a práve vďaka sociálnym sieťam sa zvesť o ňom rozšírila aj mimo Británie. „Stále sa nájdu ľudia, ktorí na mňa pozerajú vydesene," hovorí Zack, ale nechápe prečo. Šaty mužov predsa kedysi mali štýl, fazónu, boli elegantné.

FOTO: Pohanskí Slovania: Pozrite si zábery ako z fantastického filmu

On sa skôr neveriacky pozerá na dnešných mužov, ktorým trčia kolená z roztrhaných riflí a myslia si, že sú trendy. Pre neho musí byť muž štýlovo oblečený a pekne zladený.

Obleky pod vlastnou značkou
Nie je sám fanatikom na historické odevy. Už dnes má dobre rozbehnutú firmu Pinsent Tailoring , ktorá šije historické kostýmy z moderných materiálov. Špecializuje sa na roky 1660 až 1920 a šije na mieru. Internet mu pomohol k množstvu objednávok, ale nie každého záujemcu dokáže uspokojiť.

Najkrajšie kostýmy letušiek: Ktorou by ste sa dali obslúžiť?

Okrem vlastného šatníka totiž stíha vyrobiť len niekoľko kostýmov každý rok. Mladý, šikovný podnikateľ, džentlmen, ktorý objavil čaro pánskej módy v minulosti. Skrátka dobrá partia pre ženy, ktoré sa po ňom obzerajú prakticky všetky do jednej.