Felix Mitchell

Niekedy vie byť aj pohreb oslavou. A doslova malým festivalom. Pohreb drogového lorda Felixa Mitchella  bol legendou ulice v Oaklande v Kalifornii. V 80. rokoch bol neslávne známy svojím bezohľadným násilím. Polícia tvrdila, že zabil alebo nariadil smrť šiestich ľudí. Keď Felixa konečne zatkli, o rok nato ho vo väzení dobodali.  Mal 31 rokov a pohreb sa dostal na titulky novín po celom svete. Jeho dvojhodinový pohrebný sprievod obsahoval konský povoz a Rolls Royces. Sprievod mal okolo dvetisíc ľudí a Mitchella vzali na miesto jeho odpočinku v neďalekom meste Richmond. 

José Gonzalo Rodriguez Gacha 

Nie každého narkobaróna považujú ľudia za vyvrheľa. Kolumbijský drogový kráľ bol obľúbený pre financovanie rôznych verejných projektov v meste Pacho. V roku 1989 boli šéf medelinskeho kartelu a jeho syn zabití pri prestrelke s políciou. Pochovali ich, ale o dva dni neskôr telá exhumovali a vrátili do mesta. Keď Gachovo telo dorazilo domov, 15-tisíc ľudí vyšlo do ulíc, aby oplakávali svojho miestneho hrdinu. Po verejnom sprievode usporiadala rodina súkromný neskorý nočný pohreb. Gacha bol údajne pochovaný v luxusnej  drevenej rakve. Avšak počas niekoľkých nasledujúcich rokov si obyvatelia mesta začali v všímať muža, ktorý sa na Gachu veľmi podobal. Miestni si šepkali, že možno bola smrť len únikovou cestou.

Amado Carrillo Fuentes

Známy ako pán nebies pre svoju leteckú flotilu na prevoz drog. Náhla smrť vodcu kartelu Juarez v roku 1997 šokovala svet, pretože k nej neprišlo na ulici, ale v centre plastickej chirurgie. Údajne chcel zmeniť svoj vzhľad, aby unikol spravodlivosti. Miesto jeho posledného odpočinku Fuentesa v mexickom štáte Culiacán je neuveriteľné. Trojposchodové mauzóleum stálo viac ako 415-tisíc eur. Má 50-miestnu kaplnku a dve pohrebné komory. Avšak vyšetrovateľov vždy zaujímalo, či je  narkobarón skutočne vnútri. Hovorí sa, že namiesto toho tam leží jeden z jeho stúpencov. Niekoľko mesiacov po jeho pohrebe sa podozrenia prehĺbili, keď boli v betónových sudoch objavené mŕtvoly Fuentesových plastických chirurgov.

Arturo Beltrán Leyva

Počas svojej kariéry pašoval kokaín z Mexika do Spojených štátov. Šťastie mu ukázalo chrbát v roku2009, keď ho zabili mexické ozbrojené zložky. Jeho pohreb bol nezvyčajne nenápadná záležitosť. Avšak Levyov pamätník malý rozhodne nie je. Pamiatku pripomína dvojposchodové mauzóleum imitujúce kaštieľ. Hrobka má dve spálne a kuchyňu. Je plná spomienok na zosnulého, ako aj zbraní, áut a iných vecí, ktoré v živote vlastnil. Má dokonca satelitnú televíziu, klimatizáciu a Wi-Fi pripojenie. 

Héctor Beltrán Leyva

Prevzal rodinný podnik, rozumej výrobu drog a nie pletenie košíkov, po tom, čo bol v roku 2009 zabitý jeho brat Arturo. Nakoniec ho zatkli a v roku 2018 zomrel na infarkt. Členovia rodiny po jeho smrti trvali na úplnom súkromí. Héctorovo telo bolo prevezené súkromným lietadlom späť do jeho rodného mesta Hermosillo. Následne bolo strážené bezpečnostným personálom v súkromnom krídle mestskej márnice. Odtiaľ príbeh o pohrebe chladne. Miesto posledného odpočinku šéfa kartelu nebolo nikdy odhalené. Aj preto sa diskutuje, či to nebola len zámienka na útek.