MENU
Menu

Štýl Luxusný apartmán drogového bossa: v base žil v takomto prepychu

Jarvis Pavao je jedným z najnebezpečnejších drogových bossov v Južnej Amerike. V súčasnosti si v Paraguaji odpykáva osemročný trest za pranie peňazí. Keď sa policajti dozvedeli, že plánuje útek z väzenia pomocou výbušniny, okamžite mu prehľadali celu. Ostali mimoriadne prekvapení.

Luxusný apartmán drogového bossa: v base žil v takomto prepychu
Pavao totiž očividne podplácal dozorcov a z jeho cely sa počas rokov stala doslova luxusný apartmán. Mal k dispozícii tri klimatizované izby, vlastný záchod, kuchyňu, knižnicu a niekoľko LCD televízorov. Trest mu mal o rok uplynúť a po prepustení by ho paraguajské úrady okamžite vydali do domovskej Brazílie. Zrejme aj v obave z ďalšieho pobytu vo väzení plánoval jednu zo stien vyhodiť do vzduchu a utiecť.

Luxusný apartmán drogového bossa: v base žil v takomto prepychu
Fotky zhotovili krátko po razii samotní policajti. Vidno na nich drevené podlahy či zbierku filmov a seriálov na DVD, v ktorej nechýba ani dokument o Pablovi Escobarovi. Pavao sa očividne inšpiroval aj touto zločineckou legendou.

Luxusný apartmán drogového bossa: v base žil v takomto prepychu
Apartmán pritom neslúžil len samotnému Pavaovi. Útočisko v ňom mohli nájsť aj iní väzni, stačilo im zaplatiť päťtisíc dolárov a následne každý mesiac nájomné vo výške 600 dolárov. Za nemalé peniaze získali nielen materiálne výhody, ale aj možnosť používať mobilný telefón a prijímať návštevy v ktorúkoľvek hodinu.

Luxusný apartmán drogového bossa: v base žil v takomto prepychu
Drogový boss si už luxus neužíva. Okamžite ho premiestnili do inej väznice na samotku a jeho apartmán zničili. Odhalenie jeho životného štýlu však poriadne otriaslo paraguajským justičným systémom. Pavaova advokátka Laura Acasusová tvrdí, že úplatky od jej klienta bral minister spravodlivosti spolu s riaditeľom väznice a piati ich predchodcovia.

Pavaových obdivovateľov ale korupcia neodradí. Jeden z jeho spoluväzňov, ku ktorému sa razom pridali ďalší, ho opísal ako štedrého muža, ktorý nechal vo väznici vybudovať futbalové ihrisko a kaplnku a zrenovoval tamojšiu knižnicu. Pavao bude zrejme chýbať aj dozorcom, ktorým rapídne klesnú príjmy z úplatkov. Nuž, budovanie imidžu podľa vzoru Escobara očividne funguje. Aj jeho totiž bežní ľudia milovali.

DISKUSIA
9.8. 2016 8:00
Diskusia