Menu
Írska rocková skupina U2

Kvíz KVÍZ Hudobné legendy z Írska. Ako dobre poznáte skupinu U2?

Štvorica Bono, The Edge, Adam Clayton a Larry Mullen jr. vytvorila legendárne zoskupenie U2, ktoré má za sebou skvelú kariéru a množstvo prestížnych ocenení. Hudbou chceli nielen spájať ľudí, ale aj šíriť posolstvá o dôležitých spoločenských témach. Na scéne sú už 46 rokov a stále nestrácajú elán robiť na nových projektoch. Ukážte sa, či patríte medzi skalných "júťakov" a pochváľte sa, koľko správnych odpovedí budete mať v našom kvíze.

1 z 15 Zakladajúcim členom skupiny je bubeník Larry Mullen. Ako sa dali U2 dokopy?

2 z 15 Ako sa dostal Bono ku svojej prezývke?

3 z 15 Počas ktorého turné vystupovali U2 v Prahe?

4 z 15 Aké je občianske meno gitaristu The Edgea?

5 z 15 Basgitarista Adam Clayton si najmä v začiatkoch kariéry užíval divoký život rockových hviezd. S ktorou modelkou randil?

6 z 15 Po vzore svojho otca hudba zlákala aj staršieho syna speváka Bona. Ako sa volá skupina, ktorej spevákom je Elijah Hewson?

7 z 15 U2 nahrali počas svojej kariéry viacero soundtrackov. So skladbou The Hands That Built America boli nominovaní na Oscara. V ktorom filme odznela?

8 z 15 Dvojica Adam Clayton a Larry Mullen jr. vydala jeden z najznámejších inštrumentálnych soundtrackov pre obľúbený akčný film. Ktorý to bol?

9 z 15 Na ktorom albume sa nachádza jedna z najznámejších piesní skupiny U2 - Where The Streets Have No Name?

10 z 15 U2 odohrajú na jeseň vôbec prvé koncerty v Las Vegas v hale Sphere, ktorá prinesie prevratný vizuálny i zvukový zážitok. Jeden z členov skupiny na nich však bude chýbať. Ktorý z nich a z akého dôvodu?

11 z 15 Komu venoval Bono pieseň Stuck In A Moment z albumu All That You Can`t Leave Behind?

12 z 15 Bonovu mladšiu dcéru Eve taktiež zlákal šoubiznis. Akému povolaniu sa venuje?

13 z 15 Na ktorom z týchto miest U2 nikdy nevystupovali?

14 z 15 Minulý rok vydal Bono životopisnú knihu, ku ktorej urobil aj sériu špeciálnych vystúpení na ktorých spieval a predčítaval z niektorých kapitol. Ako sa táto kniha volá?

15 z 15 Na ktorom z týchto miest nahrávali U2 album Achtung Baby?